انقلاب اسلامی برای حضور زنان در عرصه های سیاسی فرصت برابر ایجاد کرد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان تاکید کرد:

ارسال شده در ۵ مرداد ۱۳۹۸

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان با بیان اینکه زنان در پيشبرد اهداف مقدس انقلاب اسلامي نقش موثري داشته و دارند، گفت: بانوان نقش به سزایی در به ثمر رسیدن پیروزی انقلاب اسلامی داشته اند و تا کنون به درستی این مسیر را ادامه داده اند.

مریم یگانه در حاشیه برگزاری دوره آموزشی زنان فعال در عرصه سیاسی استان، با اشاره به هدف برگزاری این دوره آموزشی، افزود:  این دوره با محوریت توسعه و مشارکت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی زنان در هرمزگان برگزار شده است.

وی با اشاره به حضور پررنگ زنان در دوران پس از پیروزی انقلاب و در طول دفاع مقدس، بیان کرد: تغییر نگرش نسب به زن در جامعه پس از انقلاب،  موجب شد که زنان از کنج خانه بیرون بیایند و با شرکت در فعالیت های سیاسی و اجتماعی جایگاه خود را در  عرصه های مختلف تثبیت کنند.

یگانه اضافه کرد: حضور زنان در عرصه های سیاسی فرصت برابری است که قانون اساسی در اختیار زنان قرار داده است و به برکت انقلاب اسلامی توانسته اند در مناصب بالای حکومتی ایفای نقش کنند.

وی  به نقش برجسته بانوان استان در انتخابات پیش رو مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: مشارکت زنان دوشادوش مردان در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی می تواند نتیجه مطلوب و موثری برای ایران اسلامی به ارمغان آورده و با حضور چشم گیر خود پاسخ کوبنده ای به توطئه های دشمنان اسلام دهند‌.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!