ارزشهای اخلاقی عفاف و حجاب، ضامن سلامت جامعه هستند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان؛

ارسال شده در ۲۸ تیر ۱۳۹۸

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان با بیان اینکه ارزشهای اخلاقی عفاف و حجاب، ضامن سلامت جامعه هستند، اظهار کرد: ارزشهای الهی فرهنگ اسلامی در امتزاج با فرهنگ و تمدن 4000 ساله ایرانی، غنای عمیقی یافته است و در رأس همه ارزشها، ارزشهای اخلاقی قرار می­گیرد؛ چرا که پیامبر اسلام فرمود: «من برای برپایی مکارم اخلاق برانگیخته شده­ ام».

مریم یگانه در همایش دختران بلوچ در شهرستان سیریک با تبریک ولادت امام رضا(ع) و ضمن آرزوی عاقبت بخیری برای همه دختران به ویژه دختران حاضر در این همایش، افزود: امید است همه ی ما ویژگی های حضرت معصومه (س) را در زندگی سر لوحه کار خود قرار دهیم.

وی ادامه داد: این الگو نشان دهنده زنی است که در جامعه خود تاثیرگذار بوده، در محیط خانواده مسئولیت پذیر است و نسبت به مسائل پیرامون خود در فضای اجتماعی و فرهنگی دغدغه‌مند است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان تاکید کرد: زن تراز انقلاب اسلامی که امروزه جهان به آن محتاج است، با رعایت حریم ها و عفاف،  فردی موثر در خانواده و مسئولیت پذیر در جامعه است.

یگانه با بیان اینکه ارزشهای اخلاقی عفاف و حجاب، ضامن سلامت جامعه هستند، اظهار کرد: ارزشهای الهی فرهنگ اسلامی در امتزاج با فرهنگ و تمدن 4000 ساله ایرانی، غنای عمیقی یافته است و در رأس همه ارزشها، ارزشهای اخلاقی قرار می­گیرد؛ چرا که پیامبر اسلام فرمود: “من برای برپایی مکارم اخلاق برانگیخته شده­ ام”

وی با بیان اینکه تأثیر عمل نکردن به هنجارهای اجتماعی بسیار گسترده است. بیان کرد: رعایت نکردن حجاب و عفاف بنیان خانواده را که مهم­ترین هسته اجتماع در تربیت و جامعه پذیر کردن نسل بشری است، تهدید می­کند، روابط اجتماعی را تحت تأثیر قرار می­ دهد و باعث رکود فعالیتها در عرصه­ های مختلف جامعه می­ شود.

یگانه خاطر نشان کرد: از همه مهم­تر رعایت حجاب و عفت قانون اسلام است و در اسلام، یکی از اصول اساسی زندگی اجتماعی تعریف شده است و رعایت نکردن آن به اعتقادات و باورهای اجتماعی آسیبهای جدی می­زند.

وی با بیان اینکه حجاب، حیا و عفت اموری فطری هستند و نباید آن‌ها را دستکاری و تخریب کرد، افزود: بی اعتنایی به حجاب حرکت کردن خلاف فطرت انسان است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان حجاب را به عنوان یک خواسته فطری دانست و عنوان کرد: خالق بشر که بر تمامی اسرار و رموز آفرینش، عالم خبیر است، زیبایی، امنیت، رشد و تعالی انسان ها به خصوص زن را در عفاف و حجاب دانسته است، آیات نورانی قرآن کریم ضرورت این حکم الهی را به نحو مطلوب تبیین کرده است.

وی افزود: رعایت حجاب نه تنها برای خود زن ارزش آفرین است، بلکه باعث حفظ ارزش های انسانی، جامعه، مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب، کاهش چشمگیر مفاسد فردی و اجتماعی، آرامش و پایداری نهاد مقدس خانواده و … است.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!