عفاف و حجاب ریشه در تاریخ و تمدن ایران اسلامی دارد

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان؛

ارسال شده در ۲۸ تیر ۱۳۹۸

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان گفت: تمدن ایران از قبل از اسلام تا کنون با عفاف و حجاب اجین بوده و هست، به گونه ای که می توان گفت حجاب و عفاف ریشه در تاریخ این کشور اسلامی دارد.

مریم یگانه در همایش عفاف و حجاب در شهرستان رودان، با اشاره به منویات مقام معظم رهبری پیرامون حجاب و عفاف اظهار کرد: حجاب و عفاف از موضوعات اصلی مورد هجمه جنگ نرم دشمنان است و در صدد استفاده از آن برای به انحراف کشیدن جوانان از مسیر صحیح دین و اخلاق هستند.

وی بر شناخت و معرفی صحیح حجاب بر اساس آموزه های دینی و قرآنی، گسترش راههای ترویج حجاب و رفع موانع حجاب برتر تاکید کرد و با اشاره به اینکه حجاب رابطه مستقیمی با تحکیم بنیان خانواده دارد، اظهار کرد: حجاب و عفاف از ضروریات دین مبین اسلام است.

یگانه با بیان اینکه احیای فرهنگ عفاف در جامعه موجب شکوفایی هرچه ببیشتر جامعه میشود، افزود: باید از تمام ظرفیتهای موجود، به ویژه ابزار نوین مانند فضای مجازی برای ترویج معارف اصیل اسلام استفاده شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان با بیان اینکه آیات و احادیث بسیاری در رابطه با حجاب و عفاف وجود دارد، ادامه داد: در حوزه حجاب و عفاف، فعالیت فرهنگی ضروری است و تنها با اقدامات سلبی نتیجه دلخواه حاصل نخواهد شد.

وی برترین عبادتها را عفاف و پاکدامنی برشمرد و بیان کرد: مصونسازی جوانان در گرو آشنایی و عمل به معارف اسلامی، خداشناسی و تهذیب نفوس است و بحمدالله قم در این خصوص جزء برترینهای کشور است.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!