اعطای گواهینامه آموزش فنی و حرفه ای به ۳۰ بانوی جزیره لارک

ارسال شده در ۲۱ تیر ۱۳۹۸

در طی بازدید مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان از کارگاههای آموزشی در راستای توانمند سازی بانوان جزیره لارک گواهینامه  ۳۰ بانوی تسهیلگر جزیره لارک اعطا شد.

هرمزگان در طی مراسمی با حضور مریم یگانه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان و با حضور سعیدی کیا مدیرعامل محترم بنیاد مستضعفان و طبق تفاهم نامه با بنیاد علوی گواهینامه ۳۰ بانوی تسهیلگر جزیره لارک شهرستان قشم اعطا شد.  این گواهینامه توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان هرمزگان به بانوان جزیره لارک بر اساس تفاهمنامه همکاری “آبادانی و پیشرفت جزیره لارک  ” که بین بنیاد علوی و آموزش فنی و حرفه ای مبادله شده بود ؛ با هدف توانمند سازی بومیان جزایر استان ، رشد و توسعه صنعت بوم گردی و ایجاد اشتغال و کارآفرینی ، ارائه گردید.

لازم بذکر است بنیاد علوی طرح هایی برای توسعه گردشگری در جزیره لارک در دست اقدام دارد. و  اجرای آموزش فاز اول با  رشته های مدیر بوم خانه های گردشگری و راهنمای محلی بوم گردی  ، صنایع غذایی ، گلدوزی ماشینی و تکه دوزی با چرخ آغاز شده است و تاکنون ۳۰ بانوی توانمند موفق به اخذ گواهی گردیده اند.  این دوره ها در راستای توانمند سازی بومیان جزایر می باشد که با توانمند سازی آنان از طریق خانه های بوم گردی و فروش صنایع دستی  و همچنین غذاهای محلی درآمد زدایی نمایند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!