دوازده مسکن طبیعی درد دندان

ارسال شده در ۲۱ تیر ۱۳۹۸

آویشن ، نعنا ، پیاز ، زردچوبه ، بومادران و … از جمله موادی هستند که به عنوان مسکن طبیعی درد دندان استفاده می شوند.

به طور تقریبی می توان گفت همه افراد در طول زندگی به دندان درد مبتلا می‌ شوند. یکی از اصلی ترین عوامل ابتلا به دندان درد در افراد ، پوسیدگی دندان ها است. باکتری‌ های دهان از قند و نشاسته باقی مانده مواد غذایی روی دندان‌ ها تغذیه کرده و اسید‌ هایی تولید می‌کنند که به مرور زمان مینای دندان افراد را از بین می‌ برند و موجب مبتلا شدن فرد به دندان درد می‌ شوند. برای خواندن فهرستی از مواد که به عنوان مسکن طبیعی درد دندان استفاده می شوند با ما همراه باشید.

دندان درد گاهی اوقات بسیار دردآور و تحمل ناپذیر می شود.بدتر از همه زمانی است که نیمه شب درد شروع شود و به دندانپزشک دسترسی هم نداشته باشیم.در چنین لحظاتی بهترین کار درمان های خانگی و گیاهی دم دست هستند.داروهای گیاهی که در این مقاله از آنها صحبت شده است، برای تسکین دندان درد بسیار موثرند و اگر دچاردندان در شدید، با این گیاهان دردتان را آرا کنید.

گل میخک

اوژنول، ترکیب اصلی روغن گرفته شده از گل میخک، ماده ای رایج در تولید محصولات دندانی است که می توانددر درمان دندان درد، حرفی برای زدن نداشته باشد.

گل میخک له شده علاوه بر اینکه از درد دندان می کاهد، به دلیل خواص ضدباکتریایی اش، محیط دهان رااز باکتری ها پاک می سازد.گل میخک ویژگی های کرخ و بی حس کننده ای دارد.

زنجبیل

استفاده از ریشه زنجبیل یکی از رایج ترین درمان های گیاهی برای دندان درد است که از دیرباز از آنهااستفاده می شود.ابتدا پوست آن را جدا کنید سپس روی دندان دردناک قرار داده و آن را به آرامی گاز بگیرید.به تدریجی از درد دندان کاسته می شود.

سیر

یکی از رایج ترین چاشنی های موجود در آشپزخانه سیر است.سیر علاوه بر اینکه غذا را خوش طعم می کند، گیاهی موثر در تسکین درد دندان است.درواقع سیر یکی از بهترین آنتی بیوتیک های دنیا است.وقتی آن کاملا له و کوبیده شود، تولید دو ماده شیمیایی می کند که درد را از بین می برند.در واقع یکی از این ماده های شیمیایی، آلیسین است که به این گیاه خاصیت آنتی بیوتیکی می دهد.اما برخی از محققان بر این باورند که سیر ممکن است موجب تحریک لثه ها شود.بنابراین سیر له شده را باید فقط روی دندانی که درد می کند قرار داد.

لیموترش

بنابر تحقیقات، لیموترش به دلیل اینکه حاوی ویتامین ث و اسید سیتریک قوی است می تواند در تسکین دندان دردموثر باشد.یک لایه لیموترش را روی محل دردناک قرار دهید و با آب آن را گرفته و با نمک مخلوط کردهو در دهان بچرخانید.

پیاز

با قرار دادن یک تکه پیاز خام روی دندانی که درد می کند، می توانید از درد آن تا حدیبکاهید.پیاز ویژگی ضدمیکروبی دارد که می تواند در کنترل دندان در موثر باشد.برخی از مردم معتقدند پیاز حتی از مسکن های قوی هم موثرتر است.پیاز آبسه دندان را نیز درمان می کند.آن را روی دندان دردناک گذاشته و با ملایمت گاز بگیرید تا آبش خارج شود.

اسطوخودوس و بابونه

با مخلوط کردن گیاه اسطوخودس و بابونه، می توان به ترکیبی عالی دست یافت که در کاهش دندان درد موثراست.این ترکیب حتی ویژگی های آرام بخشی دارد.

زردچوبه

آیا کاری هست که زردچوبه نتواند انجام دهد؟ اخیرا محققان متوجه شده اند که زردچوبه برای مشکلات لثه و دندانبسیار مفید است.این گیاه می تواند از عفونت های لثه بکاهد و درد دندان را تخفیف دهد.علاوه بر آن توانایی مبارزه با آلزایمر و انواع بیماری های سرطان نیز دارد.

کلم

مسلما انتظار این یکی را نداشتید! آیا می دانستید کلم می تواند برای تخفیف دندان درد عالی باشد؟ وقتی کلمبه طور موضعی استفاده شود سم زدا و درمان کننده فوق العاده ای است.

آویشن

استفاده از آویشن در درمان دردهای دندانی توصیه شده است.این گیاه خواص ضدعفونی کننده، ضدقارچ و دارویی دارد و می تواند جلوی بیماری لثه و فساد دندان را بگیرد.این گیاه کنار شنبلیله در درمان عفونت های باکتریایی بسیار موثر است.از طرفی وقت آویشن با نعناع استفاده شود، در کشتن باکتری هایی که ایجاد تورم می کند موثرتر است.

اسپیلانتس

کمتر از این گیاه صحبت شده است، اسپیلانتس به گیاه دندان درد معروف شده است و در کاستن درد دندانتاثیر غیرقابل انکاری دارد.گل های این گیاه را مستقبما روی دندانی که دردناک است قرار دهید تا ویژگی بی حس کننده اش، ازدرد دندان تان بکاهد.

بومادران

هر وقت دندان درد داشتید، برگ های بومادران را بجوید و آن را روی محل دردناک قرار دهید.خیلی سریع اثرش را می بینید و موقتا از شر درد رها می شوید.

برگ نعناع

بنابر تحقیقات، برگ نعناع یا روغن آن شبیه برخی از ویژگی های روغن گل میخک بوده و از درد دندان می کاهد.

بسیاری از مردم نیز بر این باورند که جویدن نعناع به راستی درد دندان را خیلی زود آرام می کند.این گیاه همچنین حاوی منتول است که خواص ضدالتهابی دارد.دو برگ نعناع را در دهان گذاشته و تا زمانی که کاملا مرطوب شوند، بجوید.بعد از چند دقیقه، دهان تان را با کمی آب و نمک بشویید.

خوب است بدانید : یخ نیز یک مسکن طبیعی درد دندان است

طرز استفاده از کمپرس یخ

چند قالب یخ را در یک کیسه پلاستیکی بریزید سپس پارچه نازکی را دور کیسه بپیچید و برای بی‌حس شدن دندانتان، ۱۵ دقیقه آن را روی قسمتی از صورت خود که دندان دردناک در آن محدوده وجود دارد، بگذارید.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!