مدیرکل حوزه استاندار هرمزگان در مراسم معارفه مدیرکل بانوان و خانواده استانداری هرمزگان مطرح کرد:

رویکرد مثبت استاندار هرمزگان در استفاده از ظرفیت بانوان توانمند هرمزگانی در مناصب مدیریتی

ارسال شده در ۸ تیر ۱۳۹۸

مدیرکل حوزه استاندار هرمزگان گفت: استفاده از ظرفیت بانوان توانمند هرمزگانی رویکرد مثبتی است که استاندار هرمزگان در پیش گرفته است.

غلامرضا آباد در مراسم معارفه مدیرکل بانوان و خانواده استانداری هرمزگان، افزود: باید نگاه به بهره گیری از ظرفیت بانوان از قالب شعار خارج و تبدیل به اقدام جدی شوند.

وی اضافه کرد: در اسلام جایگاه خاص و والایی برای نقش زن در خانواده و جامعه  تبیین گردیده است و حضرت فاطمه (س) یک زن نمونه و الگوی تمامی بانوان مسلمان است.

آباد به نقش زنان در عرصه اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: زنان می توانند در حوزه های مختلف اقتصادی مانند تولید و صادرات نقش موثری داشته باشند.

وی اضافه کرد: ورود زنان در بازار های صنایع دستی و محصولات سنتی علاوه بر رونق اقتصادی خانواده می تواند موجب ارز آوری برای کشور شود.

آباد با بیان اینکه باید مناصب مختلفی در تمامی رده ها برای حضور زنان در نظر گرفته شود، افزود: برای حضور زنان در حوزه های مختلف و استفاده از این ظرفیت ۵۰ درصدی جامعه باید پستی مانند معاون امور بانوان رئیس جمهور در تمامی وزارت خانه ها در نظر گرفته شود.

وی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت بانوان در عرصه های مختلف موجب افزایش بهره وری  در حوزه های مختلف خواهد شد زیرا ۵۰ درصد جامعه را زنان تشکیل می دهند و نباید این ظرفیت عظیم را ندیده گرفت.

در این مراسم، مریم یگانه به عنوان مدیرکل بانوان و خانواده استانداری هرمزگان معرفی شد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!