برگزاری کمیته تخصصی زنان

با موضوع هم اندیشی برگزاری کنگره ملی شهدای هرمزگان در شهرستان قشم

ارسال شده در ۳۱ خرداد ۱۳۹۸

کمیته تخصصی زنان شهرستان قشم با موضوع هم اندیشی برگزاری کنگره ملی شهدای هرمزگان تشکیل گردید.

فرماندار شهرستان قشم گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، جامعه را در برابر مشکلات بیمه می کند.

علیرضا نصری در کمیته تخصصی زنان شهرستان با موضوع هم اندیشی و هماهنگی برنامه های برگزاری کنگره ملی شهدای هرمزگان، اظهار داشت: کشور همواره از برکات وجودی شهدا بهره برده و عبور از مقاطع حساس به مدد انفاس طیبه این عزیزان ممکن شده است.

او با اشاره به آیه ۱۶۹ سوره آل عمران، تصریح کرد: شهدا زنده هستند و همانطور که در حیات دنیوی مایه عزت و نجات کشور شدند پس از شهادت هم منشاء اثر و برکت می باشند.

فرماندار قشم ادامه داد: برگزاری کنگره ملی شهدای هرمزگان فرصت مناسبی است تا با جمع آوری خاطرات، وصایا و زندگینامه در قالب کتاب، زمینه آشنایی عموم مردم با افکار و مرام این بزرگواران را فراهم سازیم.

نصری خاطر نشان کرد: اگر امروز ایران به عنوان لنگرگاه ثبات و امنیت در منطقه شناخته می شود و جوانانی که دوران امام و فضای جبهه و دفاع مقدس را درک نکرده اند، ندای ولی فقیه زمان را به جان شنیده و پیشتاز دفاع از حرم هستند نشانه جاری بودن برکات وجودی شهدا و اثر گذاری فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می باشد.

نصب تمثال مبارک شهدا در میادین عمومی و بر پایی سقاخانه های مزین به نام، تمثال، وصایا و جملات شهدای شهرستان در نقاط پر تردد از جمله سخنان فرماندار قشم در این جلسه بود.

او با اشاره به برگزاری اجلاسیه زنان شهید در حاشبه کنگره ملی شهدای هرمزگان گفت: گفت و گو با مادران، همسران و دختران شهدا و باز نشر نقش آنان در برگزیدن راه ایثار و شهادت و همچنین رویکرد آنان پس از شهادت عزیزانشان و به رشته تحریر و تصویر درآوردن آن میتواند نقشه راه فرزندان ما باشد.

گفتنی است؛ کنگره ملی شهدای هرمزگان دی ماه سالجاری در بندرعباس برگزار می گردد که برگزاری اجلاسیه ویژه زنان شهید از جمله برنامه های جنبی این کنگره خواهد بود.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!