به زندگی من خوش آمدید

دوست دارم فیلمساز شوم

ارسال شده در ۱۰ خرداد ۱۳۹۸، توسط زهره کرمی

دریا دختر نوزده ساله محمد سایبانی است .  کسی که در هر اثر و اتفاق هنری بندرعباس ( تئاتر ، موسیقی ، مجسه سازی ، سینما  و … ) می توان رد پای او را دید.

بازی او در فیلم مستند واکس چه و همینطور آخرین تئاتر او به نام دعوت بهانه ای شد تا به سراغش برم  تا کمی بیشتر از او بدانیم

دریا دیپلم عکاسی دارد و دوست دارد در آینده فیلم ساز شود . با این دختر کم حرف گفت و گوی کوتاهی داشتم که خواندنش خالی از لطف نیست.

از چه سالی شروع به کار کردی و اولین تئاتری که بازی کردی چه بود ؟

از کودکی با گروه تی تووک بزرگ شدم و در حال حاضر هم هنرجوی همین  گروه تئاتر هستم..

اولین تئاتری که بازی کردم رساله ی گردش خون کاری از تی تووک بود که هفت سال داشتم. بعد از آن به فیلمسازی علاقه مند شدم و در کنار تئاتر فیلمسازی رو دارم ادامه دادم.

گروه تی تووک چه ویژگی دارد که ترجیح می دهی با آنها کار کنی ؟

با تی تووک کار میکنم چون گروه موفقی است. گروه قوانین سخت خودش را دارد هر بازیگر باید کتاب بخواند ، ساز بزند و بدن منعطفی داشته باشد . من هم در تلاش هستم و در کنار هم گروهی هایم تمریناتم را ادامه می دهم.

از نقش هایی که بازی کردی راضی هستی و مطابق با سلیقه ات بوده است ؟

نقش هایی که تا به الان بازی کردم هر کدوم جهان خودش را داشته است. نمی توان گفت که کدام نقش مطابق با سلیقه م بوده. این منم هستم که باید تلاش کنم و  اگر کمی و کاستی ای هست رفعش کنم.

به تازگی فیلم واکس چه در جشنواره جهانی فیلم فجر اکران شد . در مورد حضور در این فیلم مستند و تجربه ات برای ما بگو ؟

کامران حیدری مدتی هرمزگان بود برای پیش تولید مستند واکس چه. بهم زنگ زد و بازی نقش آمیس رو پیشنهاد داد. کل پروسه ی فیلمبرداری برام مثل یک ورکشاپ بود و کلی چیزهای مهم از کامران حیدری و علی فرمانی، دستیارشون یاد گرفتم.

و همینطور نمایش دعوت . از آن بگو ؟

برای نمایش دعوت دستیار کارگردان بودم و بعد شدم بازیگر کار. تجربه ی جالب و متفاوتی بود. دور بودن  از فضایی که تا قبل، تئاتر کار کرده بودم و من رو به چالش میکشید.

کار جدیدی پیش رو داری ؟

در حال حاضر ترجیح میدم بازی نکنم و برای کنکور درس بخوانم.

حرف آخر

با تشکر از شما و اینکه  برایم دعا کنید دانشگاه جای خوبی قبول شوم.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!