مشارکت شش استان در جشنواره منطقه ای مد و لباس خلیج فارس

ارسال شده در ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

چهارمین جشنواره منطقه ای مد و لباس ایرانی خلیج فارس با حضور قبادی دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در بندرعباس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، 6 استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان، فارس، کرمان جنوبی، سیستان و بلوچستان در چهارمین جشنواره منطقه ای خلیج فارس حضور داشتند. در این جشنواره بیش از 150 اثر شامل طراحی لباس و پارچه به بخش نمایش راه یافتند.
حمید قبادی دانا دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس در آئین افتتاحیه این نمایشگاه گفت: حضور و مشارکت جوانان در رویدادهای استانی بسیار ستودنی و موجب دلگرمی در کارهاست وقتی مشاهده می کنیم،
جوانان این مرز بوم در هر نقطه از کشور با برنامه ریزی های ارزشمند خود تلاش بر تقویت جریان مد و لباس ایرانی اسلامی به خصوص بهره مندی از شاخص ها، نقش مایه ها و نمادهای بومی می کنند، انگیزه های تلاش برای دستیابی به جایگاه قدرتمند کشور افزایش می یابد.
قبادی با بیان توانمندی هنرمندان استانی اشاره کرد: این اقدامات موجب توسعه مد و لباس ایرانی با نگاه به ظرفیت های بومی و منطقه ای میشود.
مشاور معاون امور هنری در ادامه با تشکر از استان های مشارکت کننده در برپایی این رویداد تاکید کرد: لازم است جشنواره منطقه ای در تمامی استان های مجاور خلیج فارس و به صورت دوره ای برپا شود.
ویژگی‌های جشنواره استانی، نمایش هنر طراحی و دوخت فعالان این عرصه در زمینه‌های لباس کودک و نوجوان، لباس اجتماع بانوان و لباس اجتماع آقایان است که هرکدام در نوع خود می‌تواند زمینه لازم برای استعدادیابی را فراهم کرده و این در حالی است که روزبه‌روز شاهد رشد جمعیت دانشجوی رشته‌های طراحی پارچه و لباس در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی سراسر کشور هستیم.
در این آئین از دو طرح مجموعه زیورآلات با بهره گیری از نمادهای هرمزگان شامل زری دوزی و برکه که توسط خانم ها فاتح و نیکنام طراحی شده بود، رونمایی شد.
در ادامه این مراسم، اعضاء گروه طراحی آوس مجموعه لباس طراحی شده با بهره مندی و الهام از شکل نمونه ای از سنگ های کانی ویژگی های متعدد درمانی را به حاضران معرفی و ارائه کردند.
چهارمین جشنواره منطقه ای مد و لباس ایرانی ـ اسلامی خلیج فارس از 9 تا 11 اردیبهشت 1398 ، سالن حجاب برگزار شد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!