خزعلی: طرح «زنان برای زنان» اجرا می‌شود

ارسال شده در ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از اجرای طرح «زنان برای زنان» با رویکرد مقابله با آسیب‌های اجتماعی بانوان خبر داد.

انسیه خزعلی در جمع بانوان خیر از تشکیل شورای هماهنگی مقابله با آسیب‌های اجتماعی بانوان خیر خبر داد.

وی با اشاره به توافقنامه امضا شده بین معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده و سازمان زندان ها همچنین توافق به عمل آمده با شهرداری برای حاشیه شهر هدف از تشکل را خواستن از آسیب‌های مرتبط با زنان و خانواده آنان بیان کرد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری همچنین گفت: فرزندان زنان زندانی به طور معمول توسط خیرین مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند، در حالی که نیازهای تربیتی آنها درنظر گرفته نمی‌شود و این امر آسیب هایی را بدنبال دارد. لذا سعی در این است که با همکاری بانوان خیر از طریق حمایت های تربیتی و درسی به کاهش این آسیب ها کمک کنیم که گروه زنان برای زنان به این منظور ایجاد شده است.

در این نشست همچنین آیین نامه داخلی شورای هماهنگی آسیب های اجتماعی تدوین و به تصویب رسید.

طرح زنان برای زنان درچارچوب جایگاه ستادی و فرابخشی معاونت و برمبنای رویکرد آسیب زدایی درچارچوب برنامه ریزی، هماهنگی، سازماندهی، دیده بانی، پایش و ارزیابی برنامه ها و اقدامات حوزه زنان و خانواده تدوین گردیده است.

از اهدف این کارگروه گسترش و ارتقای کیفی خدمات موثر و به هنگام به خانواده زنان زندانی، هماهنگی نیروهای مردمی جهت امداد رسانی بخصوص با رویکرد تربیتی در ارتباط با آسیب‌های مرتبط خانواده‌های زندانیان و آسیب‌های زنانه حاشیه شهرها است.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!