پیشگیری از ابتلا به مواد مخدر در بین بانوان بر مساله درمان اولویت دارد

خزعلی :

ارسال شده در ۲۸ مرداد ۱۴۰۲، توسط ایرنا

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، گفت: در مساله اعتیاد بانوان به مواد مخدر، پیشگیری بر درمان اولویت دارد؛ از این رو موضوع آموزش در این زمینه بسیار ضروری است.
انسیه خزعلی در نشست کمیته تخصصی زنان و خانواده ستاد مبارزه با مواد مخدر که در محل این معاونت تشکیل شد، افزود: در مساله اعتیاد بانوان باید آموزش های پیشگیرانه منجر به ایجاد باور قلبی و تقویت معنویت در میان دختران و بانوان ارائه شود و لازم است این امر، نخستین بار از مدارس شروع و در دانشگاه‌ها با قوت بیشتر ادامه یابد.
معصومه فلاحیان، معاونت بررسی های راهبردی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده نیز در ادامه این نشست، گفت: در راستای رفع آسیب اجتماعی اعتیاد، باید به سمت مردمی شدن نگاه مبارزه با مواد مخدر پیش برویم.
همچنین محمد جمالو معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر اقدام فوق العاده در پیشگیری از اعتیاد اظهار کرد: حدود چهار هزار شهید جان خود را برای سلامت مردم شریف ایران هزینه کردند که این مساله، رسالت ما را در این زمینه مضاعف می کند.
وی افزود: اعتیاد پدیده ای چندبعدی و پیچیده است که می تواند نقطه شروع بزه‌های دیگر بوده و فروپاشی بنیان خانواده را فراهم می کند.
در این نشست، دبیر کمیته تخصصی زنان و خانواده ستاد مبارزه با موادمخدر، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی، نمایندگانی از سازمان بسیج جامعه زنان کشور، آموزش و پرورش، سازمان فنی و حرفه ای کشور و شماری از مشاوران بانوان دستگاه‌های اجرایی حضور داشتند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!