وام اشتغال ۲۰۰ میلیون‌ تومانی به زوجین روستایی متولد دهه ۶۰ پرداخت می‌شود

تفاهمنامه همکاری معاونت روستایی با معاونت رئیس‌جمهور در امور زنان؛

ارسال شده در ۲۸ مرداد ۱۴۰۲، توسط ایرنا

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده درباره تفاهمنامه همکاری با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: بر اساس این تفاهمنامه تسهیلات اشتغال ۲۰۰ میلیون‌تومانی قرض الحسنه چهار درصدی به زوجین روستایی متولد دهه ۶۰ پرداخت می‌شود.

انسیه خزعلی با حضور در معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و بازدید از نمایشگاه “ثمر”، با هدف ارتقاء و بهبود وضعیت، فرهنگی اجتماعی و اقتصادی زنان و خانواده در مناطق روستایی عشایری و محروم کشور تفاهمنامه ای امضا کرد.

سید امیرحسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در مراسم امضای این تفاهمنامه با بیان اینکه هدف این تفاهم نامه ارتقاء و بهبود وضعیت فرهنگی اجتماعی و اقتصادی زنان و خانواده در مناطق روستایی عشایری و محروم کشور است، گفت: موضوع تفاهم‌نامه حمایت از تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده با تاکید بر زوجین متولد دهه ۶۰ و نیز آموزش و مهارت افزایی، تقویت بنیه علمی دانش آموزان دختر و کارآفرینی و توانمندسازی اقتصادی زنان است.

وی ادامه داد: ارائه تسهیلات ویژه قرض الحسنه به زوج‌های روستایی دهه شصت با هدف جلوگیری از افزایش سن ازدواج و تسهیل اجرای سیاستهای جوانی جمعیت و فرزند آوری و کمک به شناسایی جذب، آموزش و نگهداشت دانش آموزان دختر بازمانده از تحصیل و اجرای برنامه های مشترک در راستای توانمندسازی اقتصادی زنان از طریق طرحهای آموزشی و کاربردی اشتغالزای تولید محور از محورهای این تفاهمنامه است.

مدنی گفت: ارائه اطلاعات و معرفی جامعه هدف جهت ارائه خدمات و تسهیلات به مزدوجین دهه ۶۰ هماهنگی لازم به منظور همکاری و هم افزایی پیرامون موضوع تفاهم نامه در دستور کار است.

انسیه خزعلی معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده نیز گفت: بر اساس تفاهم‌نامه امروز با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تسهیلات اشتغال ۲۰۰میلیون‌تومانی قرض الحسنه ۴ درصدی به زوجین روستایی متولد دهه ۶۰ پرداخت می‌شود.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!