اهتمام بر ازدواج دهه شصتی‌ها بخشی از خلاءها را در بحث خانواده پوشش می‌دهد

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده:

ارسال شده در ۲۱ مرداد ۱۴۰۲، توسط ایرنا

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: اهتمام بر ازدواج زوجین دهه شصتی حرکت بسیار مهمی است که می‌تواند بخشی از خلاءهای موجود را در بحث خانواده پوشش دهد.

انسیه خزعلی در نشست مشترک با مسئولین بانک قرض الحسنه مهرایران و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که به منظور امضای تفاهم نامه ارائه تسهیلات ویژه ازدواج زوجین دهه شصتی ساکن در روستا در محل این معاونت تشکیل شد، عنوان کرد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد: در سال پیش رو بتوان همین تسهیلات ویژه را به زوجین دهه شصتی ساکن در شهر نیز تعمیم داد.

همچنین در این نشست سید سعید شمسی نژاد مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با ارائه گزارشی از تسهیل روند ارائه تسهیلات به متقاضیان این بانک از جمله شرکت های دانش بنیان و هیئات مذهبی اظهار امیدواری کرد، افزایش تعاملات در راستای این تفاهم نامه موجب حل مسئله ازدواج جوانان شود.

بیت‌الله برقراری مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نیز ضمن ابراز خوشحالی از این حرکت بسیار خوب خاطرنشان کرد: با توجه به فرمایش حضرت امام (ره) که معتقد بودند عشایر ذخایر این انقلاب هستند، امروز شاهد هستیم که عشایر و روستاییان در تمام صحنه های انقلاب حضور موثر داشتند و بسیار جای خرسندی است که دولت سیزدهم توجه ویژه ای به این قشر دارد.

وی افزود: در مساله جمعیت، حمایت از ازدواج جوانان مجرد دهه شصتی یک ضرورت می باشد.

خزعلی در هفته ملی خانواده، وعده ارائه تسهیلات ویژه ازدواج از جمله جهیزیه و بیمه برای زوجین دهه شصتی ساکن در روستا را داده بود که گام نخست این وعده معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، عملیاتی شد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!