کیک بیسکویتی شکلاتی بدون فر

ارسال شده در ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

اگر به کیک‌های خانگی علاقه دارید اما از مراحل زیاد برای درست کردن آنها خسته هستید ما برای شما طرز تهیه کیک بیسکویتی بسیار ساده و بدون فر را آماده کرده‌ایم.

امروز قصد داریم طرز تهیه کیک بیسکویتی شکلاتی را به شما آموزش دهیم که کیکی خوشمزه است و خیلی سریع و آسان هم آماده خواهد شد.

مواد لازم

شکر           سه چهارم  فنجان

پودر کاکائو تلخ    یک چهارم فنجان

شیر   نصف فنجان

بیسکویت ساقه طلایی     ۲ بسته

کره  نصف فنجان

شکلات کاکائویی  به مقدار لازم

ابتدا سه چهارم فنجان شکر و یک چهارم فنجان پودر کاکائوی تلخ را با یکدیگر ترکیب کنید. باید به گونه‌ای آن را هم بزنید که هیچ قسمت گوله شده‌ای وجود نداشته باشد.

بعد از اینکه آنها را خوب هم زدید، نصف فنجان شیر را اضافه کنید و روی دمای ملایم قرار دهید و همزمان هم بزنید تا تمام مواد به خوبی ترکیب شود (دمای ملایم باعث می‌شود که هیچ قسمتی از پودر گوله گوله نشود و مزه بد هم نگیرد. ) کمتر از یک دقیقه هم زدن تان را ادامه دهید؛ سپس نصف فنجان کره را اضافه کنید.

بعد از اینکه کره آب شد، چهار تکه شکلات تلخ بزرگ را به آن اضافه کنید که البته خودتان می‌توانید این مقدار را کم یا زیاد کنید. (اگر قرار است از شکلات شیرین و معمولی استفاده کنید، بهتر است که مقدار شکر را کاهش دهید تا کیک‌تان خیلی شیرین نشود.)

در این مرحله باید سس را از روی حرارت و گرما بردارید و تا کمتر از یک دقیقه به هم زدن تان ادامه دهید تا سس شما آماده شود.

در مرحله بعد؛ می‌توانید از بیسکویت دایجستیو یا همان سبوس دار استفاده کنید که معمولاً دو عدد بسته ۳۴ تایی کافی است. معمولاً بیسکویت سبوس دار طعم خوشمزه‌تری به کیک و دسرتان می‌دهد و رنگ خوبی را هم ایجاد می‌کند. (وقتی که سس داغ بود نباید آن را روی بیسکویت‌تان بریزید؛ چرا که حالت خمیری پیدا می‌کند؛ بنابراین صبر کنید تا سس کمی خنک شود؛ یعنی از حالت داغی خارج شده و به حالت گرم و معمولی برسد.)

همه ترکیب را خوب هم بزنید تا به شکل مورد نظرتان برسد. در نهایت کیک را به دو قسمت برش دهید. می‌توانید از یک نایلون هم استفاده کنید و روی کیک را بپوشانید تا بعدا آن را میل کنید؛ البته می‌توانید از فویل آلومینیومی هم استفاده کنید و آن را سفت ببندید تا شکل کیک بهتر حفظ شود و دمای آن هم ثابت باقی بماند.

فقط باید در نظر بگیرید که فویل آلومینیومی کمی سخت‌تر جدا خواهد شد.

به گزارش وب گاه نمناک، بعد از اینکه کیک را پوشاندید، به مدت دو ساعت یا حتی یک شب تا صبح داخل یخچال یا فریزر بگذارید؛ سپس آن را بیرون بیاورید، نایلون، کاغذ روغنی یا فویل را بردارید و برش دهید و لذتش را ببرید.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!