رکوردشکنی دختر وزنه‌بردار ایرانی در قاره کهن

ارسال شده در ۱۴ مرداد ۱۴۰۲

نماینده ایران در دسته ۴۹ کیلوگرم دختران در پیکارهای قهرمانی نوجوانان و جوانان قهرمانی آسیا موفق شد رکورد ملی رده سنی نوجوانان را ۲ کیلوگرم ارتقا دهد.

پیکارهای وزنه‌برداری قهرمانی نوجوانان و جوانان قاره کهن از صبح امروز (یکشنبه) به صورت رسمی برای نمایندگان ایران آغاز شد. این مسابقات از ششم مردادماه در دهلی‌نو آغاز و تا ۱۴ این ماه ادامه دارد.

آنیتا فیضی وزنه‌بردار دسته ۴۹ کیلوگرم نخستین نماینده ایران بود که امروز (یکشنبه) در گروه B به روی تخته رفت. فیضی در مسابقات دسته ۴۹ کیلوگرم عملکرد چشمگیری داشت و ضمن ارتقا رکورد ملی این دسته موفق شد در جایگاه دوم گروه B قرار گیرد.

انتخاب نخست کادر فنی برای فیضی وزنه‌ ۶۰ کیلوگرم بود که وی در مهار آن مشکلی نداشت. نوجوان وزنه‌برداری ایران در دومین حرکت یک‌ضرب پشت وزنه ۶۳ کیلوگرمی قرار گرفت تا با مهار این وزنه، سه کیلوگرم رکورد ملی این دسته در رده سنی نوجوانان و یک کیلوگرم رکورد ملی جوانان را ارتقا دهد.

رکورد ملی یک‌ضرب دسته ۴۹ کیلوگرم در رده سنی نوجوانان ۶۰ کیلوگرم، در رده سنی جوانان ۶۲ کیلوگرم و در رده سنی بزرگسالان ۶۸ کیلوگرم است.

فیضی که رقابت‌های یکضرب دسته ۴۹ کیلوگرم نوجوانان آسیا را با جایگاه دوم گروه B به پایان رسانده بود در حرکت نخست دوضرب وزنه ۷۷ کیلوگرمی را مهار کرد تا در جدول رقابت‌ها نیز رکورد مجموع را به نام خود ثبت کند. انتخاب دوم کادر فنی برای نماینده ایران در این دسته، وزنه ۸۳ کیلوگرمی بود که فیضی برای مهار آن مشکلی نداشت.

فیضی در تلاش سوم خود پشت وزنه ۸۵ کیلوگرمی قرار گرفت اما نتوانست آن را مهار کند تا با ثبت مجموع ۱۴۶ کیلوگرم به کار خود در این رقابت‌ها پایان دهد.

فیضی در پایان پیکارهای گروه B دسته ۹۶ کیلوگرم در جایگاه دوم قرار گرفت.

رکورد ملی دوضرب این دسته با ۸۵ کیلوگرم در اختیار فیضی است. فیضی با ثبت ۸۵ کیلوگرم رکورددار رده سنی نوجوانان و بزرگسالان نیز است. رکورد ملی مجموع این دسته نیز با ۱۴۵ کیلوگرم در اختیار خودش بود که این رکورد را در رده سنی نوجوانان و جوانان به میزان یک کیلوگرم افزایش داد.

رکورد ملی رده‌ سنی بزرگسالان ۱۴۸ کیلوگرم تعریف شده است.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!