با حمایت استاندار هرمزگان بازارچه و نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی در بندرعباس راه‌اندازی می‌شود

ارسال شده در ۷ مرداد ۱۴۰۲

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: با حمایت استاندار، بازارچه و نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی در بندرعباس تا پایان سال در بندرعباس راه‌اندازی می‌شود.

محمد محسنی با اعلام این خبر گفت: یکی از دغدغه‌های هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی نبود بازارچه و نمایشگاه دائمی برای عرضه محصولاتشان بوده که در همین راستا با دستور و مساعدت ویژه مقام عالی استان مبلغ ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی برای راه‌اندازی بازارچه دائمی صنایع‌دستی در بندرعباس اختصاص داده‌شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان با اشاره به اینکه طراحی اولیه بازارچه و نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی انجام‌شده، افزود: این بازارچه در محوطه معاونت صنایع‌دستی بنا می‌شود که هم‌محلی برای عرضه و فروش محصولات صنایع‌دستی و هم‌محلی برای تولیدات زنده (ورکشاپ) صنایع‌دستی خواهد بود.

او اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، امیدواریم تا پایان سال این بازارچه راه‌اندازی و در اختیار هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی قرار گیرد.

بیش از ۹۰ هزار صنعتگر صنایع‌دستی در هرمزگان وجود دارند که ۹۸ درصد آن‌ها بانوان هستند و بیشتر در رشته‌های گلابتون دوزی، شک بافی، خوس دوزی، گلیم‌بافی، حصیربافی، صنایع‌دستی دریایی، سفالگری و… فعالیت دارند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!