۳ دختر نوجوان در رودخانه فصلی سیخوران منطقه سیاهو غرق شدند

ارسال شده در ۷ مرداد ۱۴۰۲

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر هرمزگان از کشف پیکر سومین نفر از مفقودان سیلاب رودخانه فصلی سیخوران در منطقه سیاهو خبر داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: اجساد ۳ دختر نوجوان که به دلیل بی احتیاطی و بی‌توجهی به هشدارها در رودخانه سیاهوی بندرعباس غرق شده بودند، کشف شد.

مختار سلحشور افزود : پس از تماس مردمی با شماره ندای امداد ۱۱۲ درباره مفقود شدن سه نفر در منطقه سیخوران گروه مجهز عملیاتی جمعیت هلال‌احمر استان که شامل  ۲۰ امدادگر به همراه نیروهای محلی بود  به محل حادثه اعزام شده و امدادرسانی را آغاز کردند.

سلحشور اضافه کرد: بر اساس گزارش افراد محلی، این سه نوجوان با وجود هشدار عابران، در محلی ناامن از بستر رودخانه مستقر شده بودند که با جاری شدن سیلاب از بالادست، جریان شدید رودخانه این افراد را با خود برده بود.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان، ۲ دختری که اجساد آنها در ابتدا پیدا شده اهل سیستان و بلوچستان بوده و مهمان یکی از اهالی منطقه بودند و نفر سوم نیز دختر میزبان است.

وی افزود: مفقودان این حادثه سه دختر نوجوان ۱۲، ۱۴ و ۱۶ ساله بودند که به دلیل استقرار در بستر رودخانه و وقوع سیلاب دچار حادثه شدند و هر سه جان خود را از دست دادند.

سلحشور اظهار کرد: این عملیات ۲۴ ساعت به طول انجامید که در نهایت با یافتن پیکر سومین نفر در فاصله ۲۰ کیلومتری از محل وقوع حادثه (حوالی روستای ماشاری) پایان یافت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان خاطرنشان کرد: نیروهای هلال‌احمر در تمام ساعات شبانه روز آماده ارائه خدمات بوده و هم‌وطنان می‌توانند در صورت بروز حادثه با شماره اضطراری ۱۱۲ ندای امداد تماس بگیرند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!