فرصت ثبت‌نام کلاس اولی‌ها در مدارس تا ۱۵ مرداد تمدید شد

ارسال شده در ۱ مرداد ۱۴۰۲

مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش از تمدید فرصت ثبت‌نام دانش‌آموزان کلاس اولی خبر داد.

«محمد محمدی»، مدیرکل دفتر آموزش دبستانی وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه آیا امروز آخرین فرصت ثبت‌نام کلاس اولی‌ها است، گفت: فرصت ثبت‌نام دانش‌‌آموزان کلاس اولی تا ۱۵ مرداد تمدید شده است البته خانواده‌ها سریع‌تر برای ثبت‌نام فرزندان خود به مدارس مراجعه کنند. وی افزود: ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول دبستان از تاریخ ۹ اردیبهشت آغاز شده است و ثبت‌نام دانش‌آموزان میان‌پایه دوره ابتدایی در صورت عدم تغییر مدرسه از طریق مدیر انجام می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری والدین نیست.

محمدی گفت: برای ثبت‌نام قطعی دانش‌آموزان کلاس اول دبستان در مدارس نیاز است سنجش سلامت دانش‌آموزان انجام شود. امسال ثبت‌نام پایه اول دبستان علاوه بر مراجعه حضوری به‌صورت الکترونیک و از طریق سایت my.medu.ir نیز انجام می‌شود البته این امکان فعلاً فقط برای استان‌های تهران، البرز، اصفهان، سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی وجود دارد.

قابل ذکر است؛ وزارت آموزش و پرورش در دستورالعمل ابلاغی، حداقل سن ثبت‌نام در پایه اول دبستان را ۶ سال تمام اعلام کرده است؛ همچنین ثبت‌نام در پایه اول دبستان برای متولدین مهرماه در صورت وجود ظرفیت و امکانات پذیرش دانش‌آموز پس از ثبت‌نام دانش‌آموزان ۶ سال تمام امکان‌پذیر است. همچنین طبق دستورالعمل ابلاغ شده ثبت‌نام از سوی وزارت آموزش و پرورش؛ ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه هفتم از اول تیر و پایه دهم بعد از انتخاب رشته تحصیلی آغاز شده است. فرایند ثبت‌نام تا تاریخ ۳۱ مرداد باید به پایان برسد البته در موارد استثنا (مناطق عشایری به علت عدم دسترسی، مدارس غیردولتی به دلیل سیاست‌های حمایتی و تکمیل ظرفیت صندلی‌های خالی و دانش‌آموزان تجدیدی) این مهلت تا پایان شهریورماه قابل تمدید خواهد بود.

برگزاری آزمون، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس دولتی جز در مواردی که مصوبه خاص (از قبیل مدارس استعدادهای درخشان، نمونه دولتی، هیئت امنایی و وابسته) وجود دارد و هنرستان‌ها برای انتخاب رشته ممنوع است و نباید هیچ دانش‌آموزی به هر دلیلی از ثبت‌نام و تحصیل محروم شود. ثبت‌نام دانش‌آموزان میان پایه مربوط به همان مدرسه بعد از برگزاری امتحانات نوبت دوم و اعلام نتایج نهایی در سامانه سیدا توسط مدیر مدرسه انجام می‌شود. حضور والدین جهت ثبت‌نام دانش‌آموزان میان پایه در مدرسه ضروری نیست.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!