اردوهای دانش‌آموزی در هرمزگان مجددا راه‌اندازی می‌شود

ارسال شده در ۲۴ تیر ۱۴۰۲

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، با اشاره به ظرفیت‌های هرمزگان در بخش‌های مختلف من جمله گردشگری، گفت: تلاش خواهیم کرد در آینده‌ای نزدیک اردوهای دانش‌آموزی را در استان مجددا راه‌اندازی کنیم.

محمد قویدل در آیین افتتاح پایگاه تابستانی و اوقات فراغت استان هرمزگان در کانون غدیر بندرعباس، اظهار کرد: در سه ساله گذشته به علت وجود ویروس منحوس کرونا، آموزش و پرورش استان برنامه‌های حضوری برای فعالیت‌های تابستانه نداشته است و پس از این دوره امسال اولین سالی است که این دوره‌ها بصورت حضوری برگزار می‌شود.

وی افزود: فعالیت‌های دانش‌آموزان در تابستان همیشه در خاطر آنها خواهد ماند.

قویدل با بیان اینکه در سه ماهه تابستان مدارس تعطیل است اما فعالیت‌های تربیتی تعطیل نیست ابراز داشت: اگر برای این دوره با برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود تاثیرات خیلی خوبی در حال و آینده دانش آموزان خواهد گذاشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان بیان کرد: در سند تحول بنیادین برای آموزش و پرورش ساعت‌های شش‌گانه را داریم که این ساحت ها نیاز به برنامه‌ریزی دقیق در هر شش ساحت را دارد، هر موضوعی که در ساحت‌ها تدریس شود باید با برنامه باشد و اگر غیر از این باشد نمی‌توان گفت دانش آموز طبق سند تحول بنیادین تربیت شده است.

قویدل خاطرنشان کرد: گاها شاهدیم دانش‌آموزان استان‌های دور دست برای بازدید از ظرفیت‌های دریایی استان به هرمزگان می‌آیند اما متأسفانه دانش‌آموزان استان هرمزگان هنوز  بسیاری از ظرفیت‌ها را ندیده‌اند و زیبایی‌های جزایر استان بهره‌مند نشده‌اند بر همین اساس تلاش خواهیم کرد در آینده‌ای نزدیک اردوهای دانش‌آموزی را در استان مجددا راه‌اندازی کنیم.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!