آغاز شناسایی و آموزش کودکان کار در بندرعباس

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان خبرداد

ارسال شده در ۱۷ تیر ۱۴۰۲، توسط ایسنا

در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و مصوبه‌ی شورای آموزش و پرورش استان شناسایی و آموزش کودکان کار در بندرعباس آغاز شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان در تشریح این خبر، افزود: در راستای اجرایی نمودن منویات مقام معظم رهبری که فرمودند هیچ کودک افغانستانی، حتی مهاجرینی که به‌صورت غیرقانونی و بی‌مدرک در ایران حضور دارند، نباید از تحصیل باز بمانند و همه آن‌ها باید در مدارس ایرانی ثبت‌نام شوند و همچنین مصوبه‌ی شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان و تاکید استاندار مبنی بر شناسایی، جذب و آموزش کودکان کار در بندرعباس، کار شناسایی و جذب دانش‌آموزان مذکور طی یک ماه و نیم گذشته آغاز و اکنون شاهد شروع آموزش حضوری این دانش‌آموزان عزیز هستیم.

محمد قویدل بیان کرد: تا کنون به همت همکاران ما مجموعه اداره کل آموزش‌وپرورش استان هرمزگان و همکاری بهزیستی استان ۵۰ کودک کار که اغلب آنها از اتباع افغانستانی هستند، شناسایی و کار تعلیم و تربیت آنان تحت نظر تعدادی از همکاران فرهنگی که از خیرین علمی هستند آغاز شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم با همت و تلاش جمعی این امر ادامه و شاهد جذب کودک بیشتری به تحصیل باشیم.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!