به دنبال جذب دانش‌آموزان بازمانده و تارک تحصیل در هرمزگان هستیم

معاون آموزش و پرورش استان هرمزگان:

ارسال شده در ۱۷ تیر ۱۴۰۲، توسط ایسنا

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان هرمزگان از بررسی روند اجرایی طرح شهید محمودوند و تعیین وضعیت دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سامانه خبر داد.

حوریه حاجی زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به توسعه عدالت آموزشی اظهار کرد: آموزش و بهره مندی از آموزش‌های یکسان و باکیفیت حق همه کودکان است.

وی خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش با راه‌اندازی سامانه‌ای تحت عنوان طرح شهید محمودوند زمینه دسترسی آسان‌تر به کودکان بازمانده و تارک تحصیل را فراهم کرده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان هرمزگان با بیان اینکه در این جلسه وضعیت هر یک از کودکان بازمانده و تارک تحصیل به تفکیک منطقه مورد بررسی قرار گرفت و گزارش کاملی توسط معاونان مناطق ارائه شد، تصریح کرد: جای بسی امیدواری است که با تلاش و کوشش‌های فراوان کارشناسان استانی، منطقه‌ای و راهبران آموزشی تا کنون ۲۴۴ نفر از کودکان بازمانده از تحصیل شناسایی و به چرخه آموزش بازگردانده شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تابستان موقعیت خوبی برای شناسایی گروهی است که تاکنون به دلیل عدم اطلاعات صحیح موفق به شناسایی نشده اند، اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت بسیج دانشجویان این گروه نیز شناسایی و آماده ورود به مدرسه خواهند شد و امیدواریم با همراهی و همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی تا رسیدن به نتایج مطلوب و جذب حداکثری این کودکان تلاش خواهیم کرد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!