فریماه فرجامی درگذشت

ارسال شده در ۱۰ تیر ۱۴۰۲

فریماه فرجامی بازیگر مطرح سینمای ایران پس از چندی تحمل بیماری و گذراندن دوره‌‌ای در کما، درگذشت.

کامبیز دیرباز و چند تن از بازیگران در فضای مجازی خبر از درگذشت فریماه فرجامی دادند.

خبر رسمی درگذشت او توسط انجمن بازیگران خانه سینما اعلام شد.

فریماه فرجامی متولد سال ۱۳۳۱ از چهره‌های مشهور سینمای ایران در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ بود که از سال‌ها قبل از بازیگری دور شده بود و آخرین حضورش روی پرده سینما به نقشی در فیلم «لامینور» داریوش مهرجویی در سال ۱۳۹۸ برمی‌گشت.

علی دهکردی به عنوان عضو هیأت مدیره خانه سینما اعلام کرده است: ساعاتی قبل خبری رسمی از درگذشت این هنرمند گرفته شده در حالی گفته می‌شود یکی دو روز است این هنرمند پیشکسوت دارفانی را وداع گفته است.

در پی اعلام این خبر، انجمن بازیگران سینمای ایران پیام تسلیتی منتشر کرد که در متن آن آمده است:

“بازگشت همه به سوی اوست”

بانوی باوقار و هنرمند سینما و تئاتر کشورمان سرکار خانم فریما فرجامی پس از تحمل دوران سخت و طولانی بیماری چشم فرو بست و به آرامش جاودان پیوست.

شورای مرکزی انجمن صنفی بازیگران سینما ، در کمال تاسف و تاثر درگذشت این بازیگر توانا و ارزشمند را از صمیم قلب به خانواده محترم ایشان و همکاران عزیز تسلیت عرض می‌کند.

همچنین به اطلاع می‌رساند مراسم تشییع این هنرمند گرامی متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.

فریماه فرجامی حدود دو ماه قبل دچار سکته مغزی شد و پس از بهبود نسبی درمان را تحت نظر پزشک در منزل ادامه داد اما مدتی قبل دوباره براثر سکته راهی بیمارستان شد و حدود چند روز را در کما به سر برد اما سرانجام در سن ۷۱ سالگی از دنیا رفت.

«خط قرمز» و «سرب» مسعود کیمیایی، «اجاره‌نشین‌ها»ی داریوش مهرجویی، «مادر» علی حاتمی،  «پرده آخر» واروژ کریم‌مسیحی و «نرگس» رخشان بنی‌اعتماد از جمله فیلم‌های این بازیگر بودند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!