“همراه سرا” نیاز خانواده‌های نوزادان نارس در هرمزگان

رئیس بیمارستان دکتر شریعتی بندرعباس تأکید کرد

ارسال شده در ۱۰ تیر ۱۴۰۲، توسط ایسنا

 رئیس بیمارستان دکتر علی شریعتی بندرعباس، گفت: همراه سرا نیاز خانواده‌های نوزادان نارس در استان هرمزگان است.

دکتر زینب‌اللهی افزود: بسیاری از زنان باردار از دوردست‌ترین نقاط هرمزگان با تشخیص پزشک معالج‌شان به بیمارستان دکتر شریعتی بندرعباس ارجاع داده می‌شوند، در مواردی مادر، نوزادی نارس به‌دنیا می‌آورد و این نوزادان نارس نیاز به نگهداری در انکوباتور دارند.

وی ادامه داد: خانواده‌ها به ویژه مادران پس از بهبودی نسبی باید در کنار نوزادان نارس خود برای مدتی شاید طولانی باشند، در این راستا، در بیمارستان اتاقی برای مادران در نظر گرفته شده است اما برای پدران و سایر اعضای خانواده شرایط حضور در بیمارستان مهیا نیست.

رییس بیمارستان دکتر شریعتی بندرعباس با بیان اینکه نقش مادر در پرورش و رشد نوزادان بسیار حائز اهمیت است، اضافه کرد: گاهی نیاز به حضور پدر در بیمارستان است و به جهت بعد مسافت، پدر نمی‌تواند در بیمارستان حضور داشته باشد و هزینه‌های هتل و محل‌های اقامتی نیز برای آنانی که از راه‌های دور برای درمان می‌آیند، سنگین است.

اللهی اضافه کرد: در پژوهش‌های پزشکی ثابت شده است، حضور و هم آغوشی بین پدر و فرزندش در بدو تولد و پس از اینکه نوزاد به شرایط ثابت رسید، به پروسه‌ی درمان نوزادان به ویژه نوزادان نارس کمک می کند. 

این فوق تخصص نوزادان عنوان کرد: وجود همراه سرا در نزدیکی بیمارستان یکی از اهداف مدیریت بیمارستان است اما در محوطه‌ی بیمارستان این امکان فیزیکی برای ساخت همراه سرا وجود ندارد.

رئیس بیمارستان زن و زایمان دکتر شریعتی بندرعباس در پایان گفت: جلب مشارکت مردمی و ورود خیرین و ترغیب آنان به ساخت همراه سرا می‌تواند گامی موثر به‌سوی سلامت روانی اجتماع باشد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!