ازدواج بیش از ۷ هزار زوج با نام‌های علی، فاطمه و زهرا در سال گذشته

سازمان ثبت احوال اعلام کرد:

ارسال شده در ۳ تیر ۱۴۰۲، توسط ایرنا

سازمان ثبت احوال اعلام کرد: هفت هزار و ۵۰۰ نفر با نام‌های مبارک «علی و فاطمه» و «علی و زهرا» در سال ۱۴۰۱ با یکدیگر ازدواج کردند.

همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س) آمار زوجینی که با نام‌های مبارک «علی و فاطمه» و «علی و زهرا» در سال ۱۴۰۱ در کشور به ثبت رسیده است را منتشر کرد و افزود: در سال ۱۴۰۱ ازدواج چهار هزار و ۴۸۸ زوج با نام‌های مبارک «علی و فاطمه» و سه هزار و ۲۹۳ زوج با نام‌های مبارک «علی و زهرا» در کشور به ثبت رسیده است.

بر اساس اعلام سازمان ثبت احوال از ابتدای سال تا بهمن ماه ۱۴۰۱ بیش از ۱۰ هزار نوزاد به نام مبارک «علی» نامگذاری شده‌اند و بسیاری از ایرانیان اسامی «علی»،«امیرعلی»، «علیرضا»،«محمدعلی» را برای نوزادان پسر خود انتخاب کردند.

در واقع در این بازه زمانی نام «علی» برای ۱۱ هزار و ۱۵۷ نوزاد، «امیرعلی» برای ۱۱ هزار و ۵۴۵ نوزاد، «علیرضا» برای چهار هزار و ۴۰۳ نوزاد، «محمدعلی» برای ۲ هزار و ۴۴۱ از سوی خانواده های ایرانی انتخاب و در سازمان ثبت احوال ثبت شده همچنین در مجموع بیش از ۳۰ هزار نفر اسم با این عناوین در پایگاه اطلاعات سازمان ثبت احوال کشور به ثبت رسیده است.

اول ذی الحجه مصادف با سالروز ازدواج پر برکت حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) است. در تقویم رسمی ایران، سالروز ازدواج فرخنده و مبارک حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) که مصادف با اول ذی‌الحجه هر سال است به عنوان روز ازدواج نامگذاری شده است. این روز خجسته به دلیل برکت ازدواج این دو معصوم گرانقدر تاریخ مناسبی برای زوج‌های جوان است تا جشن ازدواج خود را در این روز برپا کرده و با پیوند زدن دل‌های خود به زندگی امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س)، شادی خود را با این روز مبارک هم زمان کنند و تلاش کنند زندگی خوب و پربرکتی مثل حضرت علی و فاطمه (س) داشته باشند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!