مراسم ازدواج ۱۱۰ زوج در بشاگرد با حضور معاون رئیس جمهور برگزار شد

ارسال شده در ۳ تیر ۱۴۰۲، توسط ایرنا

 مراسم ازدواج آسان در شهر سردشت بشاگرد با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این آیین گفت: امیدواریم روز به روز برگزاری مراسم‌ ازدواج آسان در راستای دوری از تجملات و برای خدا زندگی کردن و سبک زندگی سالم در جامعه گسترش یابد.

انسیه خزعلی ادامه داد: امید می‌رود شاهد شکوفایی بیشتر استعدادها و توانمندی‌های جامعه به خصوص در بشاگرد و زنان این منطقه باشیم.

وی اضافه کرد: برنام‌هایی برای مهارت افزایی و اشتغالزایی زنان تدارک دیده شده و مباحث مربوط به سلامت و ورزش بانوان شهرستان بشاگرد مدنظر است که می‌توان در برنامه‌های دور دوم سفرهای استانی گنجاند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده یادآور شد: درصد خوبی از مصوبات مربوط به حوزه زنان و خانواده در دور نخست سفرهای استانی اجرایی شده است.

فرماندار: زنان سرپرست خانوار بشاگرد نیازمند حمایت‌های ویژه هستند

فرماندار بشاگرد هم در این آیین گفت: این شهرستان دارای ۳۵ هزار نفر جمعیت با ۹ هزار و ۵۰۰ خانواده است که مادران سرپرست ۲ هزار و ۵۰۰ خانواده هستند و بار مضاعفی بر عهده دارند.

یعقوب دادعلیزاده افزود: درخواست دارم زنان سرپرست خانوار این شهرستان مورد حمایت ویژه قرار گیرند چونکه شرایط زندگی در اینجا سخت است.

وی افزود: مسأله‌ای هم در حوزه سلامت داریم، به خصوص برای زنان باردار که دلیل آن نبود بخش زنان و زایمان در بیمارستان بشاگرد است.

فرماندار بشاگرد افزود: البته متخصص زنان و زایمان مستقر در این شهرستان اسقرار دارد اما نمی‌تواند کار خاصی انجام دهد و بایستی افراد برای بستری و عمل به بیمارستان‌های مجهزتر در سایر شهرستان اعزام شوند.

دادعلیزاده با اشاره به شرایط جغرافیایی این شهرستان و کوهستانی بودن آن، تأکید کرد: برای اعزام بیماران به سایر شهرستان‌ها به خصوص زنان باردار به آمبولانس نیاز است که امید می‌رود معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری کمک کند.

وی با اشاره به اهمیت جوانی جمعیت و نقش درمان ناباروری برای تحقق این هدف، گفت: حدود ۲۶۲ خانواده برای دریافت خدمات درمانی ناباروری نیازمند استفاده از خدمات سایر استان‌ها هستند که این نیازمند تأمین هزینه‌های آن است.

فرماندار بشاگرد افزود: تقاضا داریم در زمینه حل مسأله ناباروری در این شهرستان کمک شود، همچنین بانوان این شهرستان برای ورزش نیازمند سالن سرپوشیده در شهر سردشت هستند که این جزو نیازهای اساسی است.

بشاگرد در سال ۱۳۸۷ تاسیس و مرکز آن، شهر سردشت است، این شهرستان محصور بینِ استان‌های هرمزگان و کرمان و سیستان و بلوچستان، با مساحت ۹ هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع در فاصله ۲۶۰ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!