آخرین وضعیت پرونده قضایی «مهشاد» و «ریحانه»/ درخواست وکیل برای تسریع در رسیدگی

دومین سالگرد واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست؛

ارسال شده در ۳ تیر ۱۴۰۲، توسط ایسنا

همزمان با فرارسیدن دومین سالگرد واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست و فوت مهشاد کریمی – خبرنگار ایسنا – و ریحانه یاسینی – خبرنگار ایرنا- وکیل این پرونده گفت: تاکنون هیچگونه قرار منع تعقیبی برای مسوولان استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه صادر و ابلاغ نشده است و در صورت صدور و ابلاغ این قرار در بازه زمانی قانونی به این موضوع اعتراض می‌کنیم.

محمد داسمه در گفت و گو با ایسنا افزود: بر اساس اطلاعات سامانه «عدل ایران» درباره پرونده واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست که منجر به شکایت خبرنگاران مصدوم و اولیای دم مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی از مسوولان اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی اعم از مهران نظری سلطان‌آبادی – مدیرکل سابق حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی – و مختارخانی – رییس اداره محیط زیست شهرستان ارومیه – همچنین راننده اتوبوس مبنی بر ایراد صدمه بدنی بر اثر تصادف رانندگی و قتل غیر عمدی بر اثر بی‌احتیاطی در امر رانندگی شد، برای این افراد در ۱۸ اردیبهشت ماه سال جاری قرار جلب به دادرسی صادر شد.

وکیل پرونده خبرنگاران محیط زیست اضافه کرد: در خصوص اتهامات این متهمان در  ۷ خرداد ماه سال جاری از ناحیه دادسرای عمومی و انقلاب ارومیه کیفرخواست صادر و پرونده برای صدور حکم به دادگاه کیفری ۲ ارومیه ارجاع شد.

داسمه در پایان گفت: در سالگرد دومین سال وقوع حادثه دلخراش واژگونی اتوبوس خبرنگاران از رییس قوه قضاییه خواستار تسریع در امر رسیدگی به این پرونده هستیم.

واژگونی اتوبوس خبرنگاران محیط زیست

روز دوم تیر ماه سال ۱۴۰۰ خبرنگاران محیط زیست به همراه تعدادی عکاس برای سفری یک روزه به دعوت ستاد احیای دریاچه ارومیه و سازمان محیط زیست عازم ارومیه شدند و از بعضی از پروژه‌ها مانند تونل در حال ساخت زاب در شرایطی ناایمن بازدید کردند. در بازگشت از نقده و در شرایطی که ترمز اتوبوس دچار مشکل بود، جاده‌ای فرعی برای تردد انتخاب و  اتوبوس خبرنگاران واژگون شد و  مهشاد کریمی ۲۵ ساله و ریحانه یاسینی ۲۸ ساله پرکشیدند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!