باشگاه آوش خلیج فارس طلای کاپ جهانی گرفت

برای اولین بار در تاریخ قایقرانی ایران

ارسال شده در ۳ تیر ۱۴۰۲، توسط زهره کرمی

تیم آوش خلیج فارس برای نخستین بار در تاریخ قایقرانی ایران مدال طلا را  در ماده ۵۰۰ متر قایق ۸ نفره  کسب کرد.

تیم دراگون‌بوت زنان آوش خلیج فارس قهرمان لیگ برتر دراگون‌بوت و  نماینده ایران در کاپ جهانی به مدال طلا دست یافت.

تیم آوش در فینال ده‌ نفره و هشت‌ نفره ۵۰۰ متر و رقابت ده‌ نفره ۲۰۰۰ متر به مصاف رقیبان خود رفت و صاحب مدال طلا و نقره شد.

تیم آوش در روزهای گذشته دو نقره و یک برنز گرفته بود و امروز این مسابقات را با یک طلا، ۳ نقره و یک برنز به پایان رساند.

در آخرین روز مسابقات و در  فینال دراگون‌بوت هشت‌ نفره ۵۰۰ متر زنان، تیم آوش با تیم‌های فیلیپین، هنگ‌کنگ، مالزی و تیم اول و دوم چین رقابت کرد و در پایان با زمان ۲:۲۳.۵۸۱ دقیقه بالاتر از رقیبان در رده نخست ایستاد و اولین مدال طلای خود را در این رقابت‌ها کسب کرد.

در فینال دراگون‌بوت ۱۰ نفره ۵۰۰ متر زنان، تیم آوش با دو تیم از چین و تیم‌های هنگ‌کنگ، فیلیپین و مالزی رو به رو شد و در پایان با زمان ۲:۲۶.۳۴۷ دقیقه پس از نماینده چین در رده دوم ایستاد و صاحب مدال نقره شد. دیگر تیم چین در این رقابت مدال برنز به دست آورد.

در رقابت ۲۰۰۰ متر تیم آوش خلیج فارس با این که شانس اصلی کسب مدال طلا بود، به دلیل یک خطا از دور رقابت‌ها کنار رفت. تیم آوش با ترکیب مهسا کهنسال، صدف زندآستا، نرجس سالاری‌پور، سمیرا همتی، آی‌سانا ایلان‌داغی، مینا آفرنچه، زهرا مطهر، ارشین رضانژاد، پریسا محمدزاده، زیبا سماک حرفه، نادیا تالانک و سما یاسمی با هدایت آرزو پاسلار سرمربی، سمیرا همتی مربی، فاطمه فتاحی مربی بدنساز و آرش دوستی به عنوان سرپرست در این رقابت حضور داشت.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!