چرا استخر تختی و حجاب بندرعباس تعطیل اند؟

ارسال شده در ۳ تیر ۱۴۰۲، توسط فارس

معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان از واگذاری مکان های ورزشی مازاد درسال جاری خبر داد و در مورد وضعیت استخرهای تختی و حجاب در بندرعباس نکاتی بیان کرد.

نفیسه شیبانی معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار فارس در بندرعباس اظهار کرد: با توجه به تمهیدات لازم از سوی اداره کل ورزش و جوانان ۱۷۳ مکان ورزشی که دارای تجهیزات ورزشی است، باید به بخش غیر دولتی واگذار  شود.

وی همچنین از تعطیلی استخرهای تختی و حجاب در بندرعباس خبر داد و گفت: با توجه به اینکه هزینه راه اندازی و نگهداری استخرها بسیار بالاست، اگر سرمایه گذار استقبال کند، جهت تعمیر و بهره برداری از طریق ماده ۲۷ قانون بخشی از مقررات مالی دولت، استخرها واگذار خواهد شد.

شیبانی اضافه کرد: در خصوص استخر حجاب دستور العمل ماده ۲۷ اجرایی شده و یک طرح مطالعاتی نیز در دست اقدام داریم، که پس ازتایید و  آماده شدن طرح، فراخوان جذب سرمایه گذار انجام خواهد شد،  و با وجود سرمایه گذار و انجام کلیه مراحل قانونی این ماده واحده می توانیم استخر را به وی واگذار کنیم، اما در خصوص استخر ورزشگاه تختی باید از طریق واگذاری مدیریت اماکن ورزشی در حال بهره برداری به بخش غیر دولتی انجام شود که درحال بررسی و انجام امورات می باشد و در صورت تایید فراخوان جهت جذب سرمایه گذار صادر و جهت تعمیر ،بازسازی و بهره برادی به سرمایه گذار واگذار خواهد شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۵۵۱ مکان ورزشی در سراسر استان وجود دارد تصریح کرد: ما بر اساس تبصره ۵ ماده ۶۹  به وزارت خانه درخواست داده ایم تا مکانهای تخصصی هیاتهای ورزشی به صورت رایگان جهت توسعه ورزش  در اختیار خودشان قرار گیرد که هم اکنون سالنهای تخصصی والیبال ،هندبال و تکواندو در اختیار آنها و در سال جاری سالنهای جانبازان و معلولان و سنگ نوردی در اختیار هیاتهای مربوطه قرار میگیرد تا برنامه ریزی لازم را جهت بهره برداری از سالن خود داشته باشند.

وی در بخشی دیگر از منابع انسانی اداره کل ورزش و جوان استان هرمزگان به عنوان نبض تپنده ورزش یاد کرد و گفت: نیروهای اداره ورزش در سراسر استان از سطح سواد علمی بالایی برخوردار بوده و اکثریت آنها تحصیلات تخصصی مرتبط دارند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!