سه خدمت طب ایرانی بیمه می‌شوند

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت:

ارسال شده در ۳ تیر ۱۴۰۲

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، گفت: طبق مصوبه هیأت دولت به منظور کاهش پرداخت از جیب مردم حداقل سه خدمت حوزه طب ایرانی تحت پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرد.

به گزارش آوای دریا، «نفیسه حسینی یکتا»، مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به تکلیف وزارت بهداشت در قانون بودجه ۱۴۰۲، گفت: با توجه به تصریح قانون بر لزوم ادغام خدمات طب ایرانی در نظام سلامت به پوشش ۱۰۰ درصدی  و نیز تحت پوشش قرار گرفتن حداقل سه خدمت حوزه طب ایرانی تا پایان سال و تصویب دستورالعمل اجرایی آن در هیات وزیران، این مهم با جدیت در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر ویزیت متخصصان طب ایرانی و تعداد محدودی داروهای طب سنتی تحت پوشش بیمه هستند. به موجب این قانون‌ حداقل ۳ خدمت دیگر تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت. همچنین تحت پوشش قرار گرفتن بسته‌های مرتبط با سبک زندگی تحت پوشش بیمه، از دیگر مواردی است که پیگیر آن هستیم.

بنابر اعلام روابط عمومی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، وی با اشاره به استقبال عموم‌ جامعه از دریافت خدمات طب سنتی، تصریح کرد: بدون‌ شک‌ کاهش ارائه خدمات توسط متخصصین این حوزه ‌در مراکز درمانی مورد تایید وزارت بهداشت موجب افزایش اقبال مردم به دریافت خدمات غیر ایمن در مراکز نامعتبر می‌شود و به نوعی بیمه خدمات طب ایرانی به کاهش پرداخت از جیب مردم و ساماندهی خدمات این حوزه هم‌ کمک خواهد کرد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!