طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در هرمزگان آغاز شد

ارسال شده در ۳ تیر ۱۴۰۲

مدیرکل بهزیستی هرمزگان از آغاز طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم کودکان برای کودکان سه تا شش سال در هرمزگان خبر داد.
«سامیه جهانشاهی»، مدیرکل بهزیستی هرمزگان گفت: امسال ۸۸ پایگاه در سراسر هرمزگان برای سنجش بینایی کودکان در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به ادارات بهزیستی شهرستان‌ها و یا پایگاه‌های خدمات بهداشتی در این طرح شرکت کنند.
مدیرکل بهزیستی هرمزگان گفت: در این طرح کودکان سه تا شش سال و متولدان نیمه دوم ۱۳۹۶، ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ می‌توانند شرکت می‌کنند.
مدیر کل بهزیستی هرمزگان گفت: شرکت در این طرح هر سال برای کودکان سه تا شش سال ضروری است. جهانشاهی پیش بینی کرد؛ امسال ۱۲۰ هزار کودک سه تا شش سال در هرمزگان در این طرح شرکت کنند.
مژگان صابری، معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی هرمزگان گفت: زمان طلایی برای پیشگیری از تنبلی چشم و مشکلات کم بینایی سن زیر شش سال است. صابری افزود: تنبلی چشم در بیشتر مواقع علائمی ندارد و بینایی سنجی در سن کودکی از تنبلی چشم جلوگیری می‌کند.

وی گفت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم در سه سطح مجریان غربالگر، بینایی سنج و چشم پزشک اجرا می‌شود. معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی هرمزگان گفت: برای شرکت در این طرح همراه داشتن شناسنامه کودک و کارت چشم پزشکی سال‌های قبل الزامی است.
صابری افزود: پارسال ۱۱۸ هزار کودک در هرمزگان در این طرح شرکت کردند.
والدین می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی به نشانی www.behzisti.ir از مکان‌های اجرای طرح تنبلی چشم در استان مطلع شوند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!