کمبود۲۰۰ قلم دارو در کشور/ بیماران پیوندی، هموفیلی و بیماران خاص در تامین دارو با مشکل مواجهند

ارسال شده در ۳ تیر ۱۴۰۲

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز بیماران پیوندی، هموفیلی و بیماران خاص در تامین دارو با مشکل مواجه بوده و زندگی مردم وابسته به حوزه سلامت است.

علی بابایی کارنامی در  جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون بهداشت در مورد بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در دو حوزه واردات و ترخیص تجهیزات پزشکی و مدیریت بازار دارویی کشور بیان کرد: بیش از ۲۰۰ قلم دارو در کشور کمبود دارد. با ناکارآمدی طرح دارویار نیز بر کسی پوشیده نیست شرکت‌های تولید کننده دارو نیز ناراضی هستند ما جلوی واردات داروهای خارجی را گرفتیم تا دارو در داخل تولید شود اما از شرکت‌های داخلی نیز حمایت نمی‌شود باید قیمت تمام شده دارو مدیریت گردد. باید از داروسازها بپرسیم چه مشکلی دارند سپس در جهت رفع آنها اقدام کنیم.

وی در ادامه اظهار کرد: بالا بودن حقوق گمرکی، عدم ارائه تسهیلات ارزان قیمت به شرکت‌های تولید کننده از جمله مشکلات است. هم مجلس شورای اسلامی و هم دولت مسیر را اشتباه رفتند. دارو باید ارزان‌قیمت به دست مردم برسد امروز بیماران پیوندی، هموفیلی و بیماران خاص در تامین دارو مشکل دارند. زندگی مردم وابسته به حوزه سلامت است همه بخش‌ها در تامین دارو مسئول هستند. سازمان برنامه نمی‌تواند خود را کنار بکشد اولویت همه باید سلامت مردم باشد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!