حساب بانکی والدین، قربانی بازی آنلاین فرزند

ارسال شده در ۲۷ خرداد ۱۴۰۲

با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا استان هرمزگان عامل برداشت غیر مجاز اینترنتی از حساب بانکی یکی از شهروندان شناسایی و احضار شد.

به گزارش آوای دریا ، رئیس پلیس فتا استان هرمزگان در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه و اعلام شکایت یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز ۲۳۰ میلیون ریال از حساب بانکی وی در طول دو هفته گذشته، پیگیری موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های اولیه کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که متهم با استفاده از کارت شاکی اقدام به خرید جهت ارتقاء بازی آنلاین خود و همچنین خرید ستاره جهت کسب امتیاز کرده است.

سرهنگ احسان بهمنی اظهار کرد: با انجام اقدامات تکمیلی متهم که فرزند شاکی بود شناسایی و به پلیس فتا احضار شد ودر بازجویی های اولیه منکر انجام هر گونه عمل مجرمانه‌ای شد که با دیدن ادله دیجیتال و مستندات موجود لب به اعتراف گشوده و معترف شد از رمز کارت بانکی والدین خود با خبر بوده و اقدام به خرید ستاره به منظور بالا بردن رتبه خودش در بازی‌های آنلاین کرده است.

این مسئول انتظامی با هدف پیشگیری از وقوع جرائم مشابه در استان به عموم شهروندان و مردم استان توصیه کرد: کارت‌ها و اطلاعات بانکی خود را در محل‌‎های امن و دور از دسترس دیگران نگهداری کرده و هنگام انجام هرگونه تراکنش بانکی برای حفظ اطلاعات بانکی خود نهایت توجه و دقت لازم داشته باشند و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را در کمترین زمان از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ گزارش کنند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!