پیشنهاد تشکیل بازارچه مجازی مشترک زنان ایران و امارات

ارسال شده در ۱۳ خرداد ۱۴۰۲، توسط ایرنا

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده ضمن کسب اطلاع از فعالیت‌های اتحادیه عمومی بانوان امارات و همچنین آمار حضور زنان در مناصب سیاسی در این کشور، پیشنهاد تشکیل بازارچه مجازی مشترک زنان دو کشور و انتقال تجارب توانمندسازی زنان ایرانی در زمینه جواهرسازی و صنایع‌دستی را ارائه کرد.

دکتر انسیه خزعلی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با نمایندگان اتحادیه عمومی بانوان امارات متحده عربی دیدار کرد.

وی از تعریف هرگونه همکاری مشترک ممکن بین دو کشور در آموزش و تجارت، استقبال کرده و ضمن کسب اطلاع از فعالیت‌های اتحادیه عمومی بانوان امارات و همچنین آمار حضور زنان در مناصب سیاسی در این کشور، پیشنهاد تشکیل بازارچه مجازی مشترک زنان دو کشور و انتقال تجارب توانمندسازی زنان ایرانی در زمینه جواهرسازی و صنایع‌دستی را ارائه کرد.

همچنین محمدابراهیم منصور، دانشیار دانشگاه و مشاور اتحادیه عمومی بانوان و شورای عالی امور مادری و کودکی امارات متحده عربی، ضمن ابلاغ سلام بانوی اول این کشور، شیخه فاطمه بنت مبارک به معاون رئیس‌جمهور، از حضور در ایران و بهره‌برداری از تجارب ایران در زمینه توانمندسازی بانوان، ابراز خشنودی و تشکر کرد.

وی با اشاره به تاریخ عمیق روابط بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و امارات متحده عربی و با معرفی فعالیت‌های اتحادیه عمومی زنان به ریاست شیخه فاطمه، گسترش همکاری‌ها و انتقال تجربیات و تبادل افراد خبره در زمینه مسائل زنان و خانواده را خواستار شد.

خیریه جابر المزروعی، رئیس اداره منابع انسانی اتحادیه عمومی زنان امارات نیز از توانمندسازی بانوان برای حفظ امنیت و صلح توسط این اتحادیه و همکاری در این زمینه با پاکستان و عراق تحت نظر سازمان ملل متحد سخن گفت.

همچنین دو طرف با تأکید بر حفظ ارزش‌های اسلامی در زمینه زنان و خانواده، ابراز امیدواری کردند روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف از جمله روابط اقتصادی، توسعه و استمرار یابد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!