دختر وزنه‌بردار ایران به مدال برنز رسید

ارسال شده در ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

دختر وزنه‌بردار ایران در دسته ۶۴ کیلوگرم وزنه‌برداری قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ کره‌جنوبی موفق به کسب مدال برنز دوضرب و مجموع شد.

در رقابت گروه A دسته ۶۴ کیلوگرم وزنه‌برداری زنان قهرمانی آسیا، فاطمه کشاورز برای ایران وزنه زد که در پایان توانست مدال برنز دو ضرب و مجموع را بگیرد و ایران را وارد جدول مدالی کرد.

وزنه‌برداران‌ مغولستان، قزاقستان، چین تایپه و ترکمنستان اصلی‌ترین حریفان نماینده ایران بودند و کشاورز رکورد ۸۵ یک ضرب، ۱۰۹ دو ضرب و مجموع ۱۹۴ کیلوگرم را ثبت کرد و در دوضرب و مجموع به مدال برنز رسید.

 کشاورز برای دومین مرتبه در قهرمانی آسیا وزنه زد و در دوره پیش مسابقات، پنجم شد.

هشت وزنه بردار در گروه A وزنه زدند و نماینده سنگاپور در یک‌ضرب اوت شد.

عملکرد دختر وزنه‌بردار ایران به شرح زیر است:

حرکت یک‌ضرب

فاطمه کشاورز در حرکت اول یک ضرب وزنه ۸۳ کیلوگرم را انداخت. کوروش باقری سرمربی تیم ملی زنان برای حرکت دوم کشاورز، وزنه را به ۸۵ کیلوگرم افزایش داد و نماینده ایران این وزنه را به سختی مهار کرد.

او در حرکت سوم پشت وزنه ۸۹ کیلوگرم قرار گرفت که وزنه را بالای سر برد اما قبل از اینکه ثابت بایستد، وزنه را انداخت و سه چراغ قرمز گرفت. او در یک ضرب  موفق به کسب مدال نشد و در رده پنجم قرار گرفت.

حرکت دوضرب

کشاورز در حرکت دوضرب باید هر چه در چنته داشت را به نمایش می‌گذاشت تا شانس گرفتن مدال را از دست ندهد. او در حرکت اول وزنه ۱۰۵ کیلوگرم را بالای سر برد.

او در حرکت دوم دوضرب هم وزنه ۱۰۹ کیلوگرم را مهار کرد. کشاورز در حرکت سوم وزنه ۱۱۳ کیلوگرم را انداخت اما با همان وزنه ۱۰۹ کیلوگرم مدال برنز گرفت.

در مجموع هم رکورد ۱۹۴ کیلوگرم را به ثبت رساند و سوم آسیا شد.

کشاورز نخستین مدال‌های بین‌المللی خود را دریافت کرد و پس از الهام حسینی، دومین زن مدال‌آور ایران در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا محسوب می‌شود.

مدال آوران دسته ۶۴ کیلوگرم زنان:

۱- آنوجین گانزوریگ از مغلوستان با رکورد ۹۳ یک‌ضرب، ۱۱۸ دوضرب  و مجموع ۲۱۱ کیلوگرم (۳ مدال طلا)

۲- مدین امانووا از ترکمنستان با رکورد ۹۰ یک‌ضرب، ۱۱۷ دوضرب و مجموع ۲۰۷ کیلوگرم  (۲ مدال نقره دوضرب و مجموع و مدال برنز یک‌ضرب)

۳- فاطمه کشاورز از ایران با رکورد ۸۵ یک‌ضرب، ۱۰۹ دوضرب و مجموع ۱۹۴ کیلوگرم (۲ مدال برنز دوضرب و مجموع)

۴- (نفر چهارم مسابقات در هیچ یک از حرکت‌های یک‌ضرب و دوضرب در رتبه اول یا سوم قرار نگرفت و نتوانست مدالی به دست آورد.)

۵- کارینا گوریچوا از قزاقستان با رکورد ۹۱ یک‌ضرب، ۱۰۱ دوضرب  و مجموع ۱۹۲ کیلوگرم (نقره یک ضرب)

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!