استخدام ماماهای کشور در دستور کار وزارت بهداشت

ارسال شده در ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: در آستانه روز جهانی ماما تعداد زیادی از ماماهای کشور استخدام می شوند.

خبر خوب وزیر بهداشت برای جامعه مامایی کشور بهرام عین اللهی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تعداد زیادی از ماماها در طرح سلامت خانواده استخدام و به کار گرفته می شوند و با آن ها قرار داد بسته می شود.

وزیر بهداشت گفت: بسته های تشویقی وزارت بهداشت در همه رده های سلامت خانواده وجود دارد و با توجه به عملکرد مشخص افراد در همه رده ها بسته های تشویقی برای همکاران ماما و پزشک عمومی و .. خواهیم داشت.

وزیر بهداشت همچنین با تاکید بر مقوله سلامت به عنوان یک محور اصلی در کشور، گفت: برای تامین نیازهای بهداشتی و درمانی باید زیرساخت های کافی، در نیروی انسانی پزشک کافی و بیمارستان کافی ایجاد شود همچنین مردم بتوانند از یک فرایند با دسترسی آسان بهره مند شوند.

عین اللهی با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده در دو استان کشور به صورت آزمایشی، گفت: بر اساس اجرای این طرح در دو استان مازنداران و فارس ما طرحی را به عنوان ” سلامت خانواده ” در نظر گرفتیم که در این طرح دو هدف تامین بهداشت جامعه و تامین مسائل درمانی را در نظر داریم.

وزیر بهداشت تاکید کرد: برای بهبود مسائل بهداشتی، کار باید با کمک و تقویت مراقبان بهداشت و بهورزان پیش رود و در این طرح مراقبان بهداشت و بهورزان با مراجعه به صورت خانه به خانه با کد ملی هر فرد پرونده سلامت ایجاد می کنند و اگر فردی بیمار بود درمانش با کمک پزشکان طرف قرار داد، انجام می شود.

عین اللهی تاکید کرد: پزشکان طرف قرارداد طرح سلامت خانواده، عمومی هستند و در صورت نیاز به درمان تخصصی بیمار به پزشک متخصص ارجاع می شود.

در پایان وزیر بهداشت گفت: طرح پزشک خانواده با اولویت مناطق محروم انجام شده است و در ادامه در استان های دیگر اجرایی می شود.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!