۲۷۷ دانش آموز هرمزگان در آزمون مطالعه بین‌المللی تیمز مشارکت کردند

ارسال شده در ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان هرمزگان از مشارکت ۲۷۷ دانش آموز پایه های چهارم و هشتم در ۱۰ آموزشگاه ۸ منطقه آموزشی استان در آزمون مطالعه بین‌المللی تیمز ۲۰۲۳ خبر داد.

«محمد قویدل»، مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان هرمزگان با اشاره به برگزاری آزمون «تیمز» در ۱۰ آموزشگاه، گفت: آزمون تیمز (Timss) نوعی آزمون سنجش پیشرفت تحصیلی است که شامل سوالات علوم و ریاضیات پایه در دو مقطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه است.

وی ادامه داد: این آزمون هر چهار سال یک‌بار به‌صورت بین‌المللی برگزار می‌شود و جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۹۹۵ تاکنون در همه دوره‌های آزمون تیمز شرکت کرده است.

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان افزود: آزمون تیمز در اصل نوعی مطالعه همه جانبه دروس است که این آزمون با سایر آزمون‌های المپیاد علمی دانش‌آموزی در رقابت‌های درون دانشگاهی متفاوت است.

قویدل بيان کرد: با برنامه ریزی انجام شده دانش آموزان مجری مورد مطالعه هرمزگان از ۲۷ فروردین  تا ۱۹ اردیبهشت ماه در فرایند اجرای آن قرار می گیرند.

وی در پایان گفت: آموزش و پرورش هرمزگان در اجرای برنامه های ملی اهتمام لازم را در مسیر پیشرفت تحصیلی و ارتقای شاخص های آموزشی و تربیتی دانش آموزان دارد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!