بازارچه صنایع‌دستی در شهر گروک راه‌اندازی می‌شود

ارسال شده در ۹ اردیبهشت ۱۴۰۲

باهدف ارتقای ظرفیت‌های گردشگری و صنایع‌دستی شهر گروک و همچنین همکاری بیشتر در حوزه‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نشست مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان هرمزگان با شهردار گروک برگزار شد.

محمد محسنی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان در این نشست با اشاره به پتانسیل‌های گردشگری شهر گروک گفت: شهر گروک با توجه به دارا بودن سواحل زیبا و طبیعتی بکر و برگزاری جشنواره گروک شناسی در نوروز سال جاری توانست زمینه حضور گردشگران زیادی را فراهم کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان افزود: برگزاری این جشنواره و نمایشگاه صنایع‌دستی رضایت‌مندی گردشگران را به همراه داشت.

او با اشاره به ظرفیت‌های صنایع‌دستی شهر گروک اظهار داشت: شهر گروک از دیرباز مهد رشته نساجی سنتی و چادرشب بافی بوده که با تلاش حوزه معاونت صنایع ‌دستی و به همت استادکاران و هنرمندان این رشته مورد حمایت و احیا قرار گرفت.

محسنی افزود: شهرداری باید در راستای توانمندسازی جوامع محلی تلاش کند و در همین راستا محل مناسبی را برای ارائه صنایع‌دستی منطقه تعیین کند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان ادامه داد: این اداره‌کل به لحاظ دانش فنی در توسعه صنایع‌دستی حمایت می‌کند و کارشناسان اداره‌کل ظرفیت‌های اجرایی راه‌اندازی بازارچه صنایع‌دستی را بررسی می‌کنند.

توسعه و احیای صنایع‌دستی منسوخ‌شده از دیگر مواردی بود که مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان در این نشست به آن اشاره کرد.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!