صدور و تمدید بیش از ۱۵ هزار مجوز صنایع‌دستی در هرمزگان

ارسال شده در ۱۹ فروردین ۱۴۰۲

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: در سال گذشته، بیش از ۱۵ هزار مجوز صنایع‌دستی در استان صادر و تمدیدشده است.

محمد محسنی با اعلام این خبر گفت: از این تعداد ۱۴۱۶۳ کارت شناسایی، ۱۷۲۷ پروانه تولید انفرادی و ۳ پروانه تولید کارگاهی و ۲۱ فقره جواز تأسیس کارگاهی بوده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان افزود: این مجوزها برای متقاضیانی که دارای تخصص، تجربه و آشنایی به فرایند تولید در یکی از رشته‌های صنایع‌دستی صادرشده است.

او با اشاره به اینکه ۴۲ رشته صنایع‌دستی در استان هرمزگان وجود دارد که بیش از ۸۵ هزار صنعتگر و هنرمند صنایع‌دستی در این رشته‌ها مشغول فعالیت هستند، اظهار داشت: بیشتر این صنعتگران در رشته‌های گلابتون دوزی، خوس دوزی، گلیم‌بافی، حصیربافی، صنایع‌دستی دریایی، سفالگری و… فعالیت دارند.

محسنی افزود: صدور مجوز صنایع‌دستی در استان هرمزگان چون مبتنی بر اقتصاد خانواده بوده، می‌تواند در حوزه توانمندسازی خانواده و کمک به معیشت آن‌ها کمک مؤثری باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان تأکید کرد: هنرمندان با دريافت مجوزهای صنایع‌دستی از تسهيلاتی همچون وام مشاغل خانگی و بيمه شاغلان صنایع‌دستی و مزایایی همچون شرکت در نمایشگاه‌های منطقه‌ای، ملی و بین‌المللی بهره‌مند می‌‌شوند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!