جشنواره “نوروزگاه حرا” در بندرعباس برگزار می‌شود

ارسال شده در ۲۰ اسفند ۱۴۰۱

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان گفت: جشنواره یک‌روزه و نمایشگاه برندینگ مقاصد نمونه گردشگری روستایی استان با عنوان نوروزگاه حرا در بندرعباس برگزار می‌شود.

محمد محسنی با اعلام این خبر گفت: این جشنواره با همکاری اداره‌کل امور روستایی و شوراهای استانداری، اتاق بازرگانی، اتاق اصناف، کارخانجات، صنایع و بنگاه‌های بزرگ اقتصادی استان در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی برگزار می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان هدف از برگزاری این جشنواره را ایجاد فضای شادی و نشاط اجتماعی و  استقبال از جشن جهانی نوروز ۱۴۰۲ دانست و عنوان کرد: نوروز گاه حرا هم‌زمان با هفته درختکاری روز شنبه ۲۰ اسفند در معبد هندوهای بندرعباس برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این جشنواره ۷ روستای هدف گردشگری ساحلی و دریایی استان شامل روستاهای گوران و گورزین (قشم)، بستانو و گچین پایین (بندرعباس)، کرتی (جاسک)، چاه صحاری (بندرخمیر)  و گناری (سیریک) به معرفی جاذبه‌های گردشگری و جلب مشارکت داوطلبانه مردم و سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی برای توسعه پایدار مناطق روستایی هم‌جوار با جنگل‌های دریایی مانگرو می‌پردازند.

محسنی تأکید کرد: جشنواره گردشگری روستایی هرمزگان با عنوان نوروزگاه حرا روز شنبه ۲۰ اسفند از ساعت ۱۵ تا ۲۲ با شعار «تجربه زیستن از روستا تا دریا، هرمزگان، دیار حرا» در معبد هندوهای بندرعباس برگزار می‌شود.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!