طرح پزشک خانواده از سال آینده سراسری اجرا می‌شود

معاون وزیر بهداشت:

ارسال شده در ۶ اسفند ۱۴۰۱، توسط ایرنا

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای طرح پزشک خانواده در سال آینده در شهرها خبر داد و گفت: سطح حمایت بیمه‌ها برای اجرای این طرح افزایش یابد.

«حسین فرشیدی»، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اکنون طرح پزشک خانواده در مناطق زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت اجرا شده و تلاش بر این است که در سطح وسیع این طرح در شهرها نیز عملیاتی شود و ارتقای آن نیاز به پوشش وسیع سازمان‌های بیمه‌گر دارد.

وی اضافه کرد: طرح پزشک خانواده دستاوردهای مثبتی برای ارتقای سلامت جامعه دارد و با بیماریابی به موقع از سوی پزشکان می‌توان هزینه‌های سرسام‌آور درمان را کاهش داد و همه کنترل‌های لازم درمانی افراد از طریق این پزشکان انجام می‌شود و در صورت نیاز به دریافت سطوح بالاتر دریافت خدمات، اقدام لازم برای ارجاع به پزشک متخصص که در این طرح قرار دارند، انجام خواهد شد.

فرشیدی ادامه داد: برنامه پزشک خانواده در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در سطح یک و بخش بهداشت اجرایی شده و باید به سطوح ۲ و ۳ و بخش درمان متصل شود و معاونان درمان دانشگاه‌ها باید با هماهنگی معاونت‌های توسعه و دفاتر آی. تی این وظیفه مهم را پیگیری کرده و به انجام برسانند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!