زنان فناور ۵ میلیارد ریال تسهیلات دریافت می‌کنند

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور:

ارسال شده در ۸ بهمن ۱۴۰۱، توسط ایرنا

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور از اعطای تسهیلات پنج میلیارد ریالی به زنان فناور ایرانی با بازپرداخت ۲ ساله خبر داد.

‌ روح الله دهقانی فیروزآبادی به همراه همسر رئیس جمهور از نمایشگاه توانمندی های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی بازدید کرد.

وی در حاشیه این نمایشگاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: فعالان حوزه دانش بنیان با معرفت ترین و وطن پرست ترین فرزندان کشور هستند، آنها افرادی هستند که توان و استعداد دارند و می توانند در هر کشوری حضور داشته باشند ولی ایستاده اند و به کشورشان خدمت می کنند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: نمایشگاه توانمندی های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی واقعا نمایشگاه جذابی است مخصوصاً از این جهت که متمرکز بر شرکت‌هایی است که بانوان آن را تاسیس کرده اند و این موضوع برای ما شیرینی خاصی دارد.

دهقانی فیروزآبادی به زنانی که همزمان تحصیل و کار می کنند، اشاره کرد و ادامه داد: آنها در حوزه نوآوری تاثیرگذار هستند، محصولاتی را تولید کرده اند که برخی از این محصولات همگام با دانش روز دنیا است. افتخار و حس خوبی داریم که بتوانیم به این حوزه کمک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همه محصولات ارائه شده در این نمایشگاه جالب هستند ولی بنده شخصاً به حوزه ماشین آلات کشاورزی علاقه دارم. کشور ما در اقتصاد دانش بنیان حوزه کشاورزی کمتر توجه کرده است. کشاورزی یکی از مهم ترین نیازها و همچنین جدیدترین سرمایه های صنایع کشور است، ولی متاسفانه نفوذ فناوری در آن بسیار کم بوده است.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور اضافه کرد: اینکه دیدم یک خانوم به همراه همسرشان ماشین آلات کشاورزی پیشرفته ارزان قیمت تولید می کنند، برای من جالب بود وگرنه همه شرکت‌ها جالب، زیبا و قابل تقدیر هستند.

دهقانی فیروزآبادی در پاسخ به اینکه کدام محصول غرفه های دانش بنیان برای شما تعجب آور بود، گفت: ما که در این زیست بوم حضور داریم، از چیزی تعجب نمی‌کنیم. چیزی که برای بنده تعجب آور و بیشتر خوشحال کننده است، این هست که این افراد و گروه‌هایی که خانم هستند و کارهای درون خانه را هم بر عهده دارند و ممکن است درگیر مسایل دیگری نیز داشته باشند، اینقدر محکم ایستاده اند و کار را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: مهم ترین موردی که تعجب بینندگان این جمع را برمی‌انگیزد همت و غیرت این افراد است.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور تاکید کرد: این معاونت تسهیلاتی دارد که در اختیار شرکت ها برای توسعه قرار می‌دهد. برای عزیزان نوآوری و فناوری که در این نمایشگاه حضور دارند، از محل تسهیلاتی که با همکاری موسسه قرض الحسنه مالی و اعتباری مهر در نظر گرفتیم، ۶۷ وام قرض الحسنه پنج میلیارد ریالی با بازپرداخت ۲ ساله در نظر گرفته ایم.

دهقانی فیروزآبادی تصریح کرد: این آمادگی را داریم که اگر این مبلغ در مسیر توسعه و فناوری کشور قرار گیرد، آن را به صورت بلاعوض به این افراد تقدیم کنیم.

نمایشگاه توانمندی های فناوری و نوآوری بانوان ایرانی دستاوردهای زنان در بخش های مختلف همچون برق و الکترونیک، تجهیزات پزشکی، فناوری و تکنولوژی، مراکز نوآوری شتاب‌دهی و مشاغل خانگی را به نمایش گذاشته است.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور به همراه همسر رئیس جمهور ضمن بازدید از این نمایشگاه در غرفه های مختلف حضور یافت و سخنان و دیدگاه های زنان تاثیرگذار که محصولات خود را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته بودند را شنید و از نزدیک در جریان مشکلات موجود ارایه شده از سوی آنان قرار گرفت.

تعداد بسیاری از زنان راه‌یافته به این نمایشگاه در حیطه اقتصادی و کارآفرینی فعالیت دارند و دستاوردهای آنها در تمامی حوزه‌ها به نمایش گذاشته شده است و مراجعه کنندگان از جمله میهمانان خارجی و سایرین می‌توانند در سه بخش از این محصولات بازدید کنند.

براساس گزارش معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری،‌میهمانان ۴۰ کشور دنیا از جمله سریلانکا، استرالیا، ژاپن، چین، تایلند، پاکستان، کامرون و صربستان و … که به عنوان شرکت کنندگان در نخستین کنگره بین‌المللی بانوان تاثیر گذار در ایران حضور دارند نیز از این نمایشگاه بازدید کردند و در میان مدعوین خارجی، نمایندگان مجلس، روسای دانشگاه‌ها و روسای انجمن‌های ۲۸ کشور نیز حضور دارند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!