خزعلی: نمایشگاه توانمندی‌های زنان ایرانی برپا می شود

ارسال شده در ۱۷ دی ۱۴۰۱، توسط ایرنا

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از برگزاری نمایشگاهی از مستندات ناب بانوان ایرانی در هفته بزرگداشت مقام زن خبر داد و گفت: لازم است این توانمندی‌ها، مجاهدت‌های زنان ایرانی در گذشته به صورت مستندبا ابزارهای نوین به دختران امروز و نسل‌های جدید منتقل شود.

انسیه خزعلی در نشست ستاد مرکزی بزرگداشت هفته مقام زن و روز مادر که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها و مراکز عضو ستاد در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) ابراز امیدواری کرد همزمان با بزرگداشت این بانوی گرامی، فتنه‌هایی که به نام زن در دنیا اتفاق افتاده، خاموش شود و به جریان و مسیر صحیحی که بتواند به الگویی برای زنان عالم تبدیل شده و جایگاه واقعی زن را ترسیم نماید، منجر شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به تعابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص مقام و جایگاه زن گفت: همایشی تحت عنوان «زن این است»، با بهره‌گیری از فرمایشات و توصیفات ایشان در مورد جایگاه و ویژگی‌های زن متعالی و نوع نگاه اسلام به زن، تدارک دیده شده است که در هفته بزرگداشت مقام زن با هدف ترویج سبک زندگی زن برتر و نهادینه کردن جایگاه و اهمیت مقام زن در اسلام برگزار می‌شود.

خزعلی خاطرنشان کرد: به دلیل فتنه‌های اخیر، مسأله حفظ و حراست از جایگاه و مقام زن در جامعه از اهمیت زیادی برخوردار است بنابراین برنامه‌های امسال با هدفگذاری تشریح جایگاه و ارزش زن و صیانتی که باید از موضوعات مرتبط با زنان به عمل آید، تدوین شده است.

وی افزود: دشمن برای رواج بی‌اخلاقی، از بین بردن حرمت زنان و نفوذ در خانواده‌های ایرانی، برنامه‌ریزی کرده است، بنابراین ما وظیفه داریم برای جلوگیری از این نفوذ و تحرکات دشمن در جهت آگاهی بخشی و بصیرت افزایی جامعه به ویژه زنان برنامه هایی را داشته باشیم که در مقابل نقشه‌های دشمن تاثیرگذار و اثربخش باشد.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته زن و مقام مادر با اشاره به حذف حق رأی ایران از کمیسیون مقام زنان گفت: در ماه‌های اخیر تلاش شد تا این مسأله به یک چالش رسانه‌ای و سیاسی علیه نظام جمهوری اسلامی تبدیل شود.

خزعلی با تاکید بر اینکه این تحرکات بین المللی پاسخ داده شود، افزود: ضروری است با همکاری سازمان ارتباطات اسلامی و با تدارک برنامه‌های مناسب در ایام هفته زن، این هجمه را خنثی و در این خصوص برای زنان جامعه و مقامات سازمان ملل روشنگری و از حق ایران دفاع کنیم.

خزعلی با اشاره به برگزاری نشست بانوی خردمند در سال‌های گذشته گفت: امسال هم این نشست با بهره گیری از بیانات مقام معظم رهبری در تبیین جایگاه حضرت زینب(س) که در توصیف خردورزی و تدبیر آن حضرت و نقشی که این بانوی بزرگوار در جهاد تبیین داشتند و توانستند تاریخ را از تحریف حفظ کنند، بیان فرمودند، برگزار می شود.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور با بیان این که فعالیت در فضای مجازی، یکی از معیارها برای انتخاب بانوان فعال و برگزیده است، گفت: از بانوان توانمند و نخبه در تمامی حوزه‌ها در ایام هفته زن تجلیل می‌شود که یکی از این حوزه‌ها، زنان فعال عرصه فضای مجازی است.

خزعلی اضافه کرد: زنان ما هم در بخش‌های فناوری اطلاعات و هم تولید محتوا در فضای مجازی به صورت تخصصی فعال بوده و نسبت به زنان سایر کشورها برتری دارند و باید این توانمندی‌ها شناسایی، معرفی و تقدیر شود.

خزعلی گفت: الگوهای ما در جهان اسلام از سایر الگوهایی که توسط دنیای شرق و غرب ارائه می‌شود، متفاوت بوده و هفته بزرگداشت مقام زن، فرصت مناسبی است که بتوانیم الگوی سومی را که نه در آن تحجّر و نه بی بندوباری وجود دارد، ارائه دهیم و این چالش را تبدیل به فرصت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: جشنواره بانوی ایرانی را در بخش‌های فرهنگی و هنری با رویکرد معرفی الگوی سوم برگزار کردیم که قرار است در ایام هفته زن برگزیدگان آن جشنواره انتخاب و از آنان تقدیر به عمل آید.‌همچنین از بانوان برتر در دو بخش داخلی و خارجی تقدیر می‌شوند که بخش خارجی از همکاری معاونت سیاسی ریاست جمهوری با حضور میهمانان خارجی برگزار می‌شود.

رئیس ستاد بزرگداشت هفته زن و مقام مادر با اشاره به این که همزمان با هفته زن، رویدادهایی برای گفتمان سازی زنان پیش بینی شده است، یادآور شد: برای مقابله با اغتشاشات اخیر، این برنامه‌ها برای بصیرت افزایی زنان ایرانی نسبت به فتنه های اخیر در تهران و استان‌ها به صورت هماهنگ تدارک دیده شده است.

خزعلی گفت: در سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف کارهای ویژه انجام شده در حوزه زنان و همچنین بانوان موفق و نخبه سازمان خود را که می‌توانند الگو و سرمشقی برای زنان جامعه، باشند به این مرکز معرفی کنند.

وی از برگزاری نمایشگاهی متشکل از مستندات ناب و زیبای بانوان ایرانی در هفته زن خبر داد و اظهار داشت: لازم است، این توانمندی‌ها، مجاهدت‌ها و رنج‌ها و دردهای زنان ایرانی در گذشته به صورت مستند و با روش‌ها و ابزارهای جدید و نوین به دختران امروز و نسل های جدید منتقل شود.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!