هزینه آزمایش‌های غربالگری نظام سلامت در کیش ۵۰ درصد کاهش یافت

ارسال شده در ۱۲ آذر ۱۴۰۱، توسط ایرنا

رییس مرکز بهداشت کیش گفت: با امضای تفاهم نامه با یکی از آزمایشگاه‌های جزیره، کیشوندان ۵۰ درصد هزینه آزمایش‌های غربالگری طرح تحول نظام سلامت را پرداخت می‌کنند.

محمد رضا رضانیا روز یکشنبه در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مرکز بهداشت کیش و آزمایشگاه تشخیص طبی پاتوبیولوژی این جزیره اظهار کرد: این تفاهم‌نامه در راستای ارتقاء سلامت ساکنان و غربالگری‌های برنامه طرح تحول نظام سلامت و کاهش هزینه‌های پرداختی ساکنان در انجام آزمایش‌های غربالگری به امضا رسید.

وی اضافه کرد: انجام آزمایشات پاپ اسمیر و نمونه‌های اخذ شده توسط مرکز بهداشت که در برنامه پیشگیری از بیماری‌ها و سرطان دهانه رحم انجام می‌شود توسط این آزمایشگاه پاتوبیولوژی با ارائه معرفی نامه و نمونه اخذ شده در واحدهای تابعه مرکز بهداشت جزیره کیش انجام می‌شود.

رضانیا در خصوص نحوه اجرا و پرداخت هزینه‌ها نیز گفت: پس از اخذ نمونه توسط مراقبین سلامت مرکز بهداشت کیش و آماده سازی، معرفی نامه مربوطه و نمونه از سوی مراجعه کننده به آزمایشگاه تحویل داده و پاسخ آزمایش نیز توسط متصدی آزمایشگاه به مرکز بهداشت جزیره کیش ارسال می‌شود.

وی افزود: براساس این تفاهم نامه هزینه انجام آزمایش، ۵۰ درصد تعرفه مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از فرد در زمان پذیرش نمونه آزمایشگاهی دریافت می‌شود.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!