۵۵ سری جهیزیه به نو عروسان قشم اهدا شد

ارسال شده در ۱۴ آبان ۱۴۰۱، توسط ایرنا

 رییس کمیته امداد شهرستان قشم گفت: ۵۵ فقره جهیزیه به ارزش ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال همزمان با ولادت با سعادت حضرت امام حسن عسکری (ع) به نوعروسان تحت پوشش این نهاد در بخش های مرکزی، حرا و شهاب این جزیره اهدا شد.

رضا تارک اظهار داشت: جهیزیه های اهدا شده به این نوعروسان شامل یک دستگاه یخچال، یک دستگاه تلویزیون، یک دستگاه اجاق گاز و یک دستگاه لباسشویی است که برای هر جهیزیه مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

وی ادامه داد: ارزش تمام جهیزیه های اهدا شده به نوعروسان تحت پوشش این نهاد در مجموع بیش از ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال است که از محل اعتبارات کمیته امداد و بنیاد مستضعفان تامین و به نوعروسان اهدا شد تا در اول زندگی با مشکل روبرو نشوند.

رییس کمیته امداد شهرستان قشم توضیح داد: این تعداد جهیزیه با هدف تحکیم بنیاد خانواده، ترویج ازدواج آسان و رشد جمعیت در بین این ۱۱۰ زوج جوان توزیع شده است که مشارکت مردم و خیران نیز در تامین جهیزیه موجب ترویج فرهنگ ازدواج در بین جوانان و کمک به نیازمندان می شود.

وی اضافه کرد: واریز ماهانه کمک معیشت، اهدای جهیزیه و کمک های نقدی به زوجین تحت حمایت، پرداخت وام قرض الحسنه، کمک به پرداخت اقساط معوقه وام‌های دریافت شده، تسهیلات سربازی به فرزندان خانواده، پرداخت اجاره مسکن، تامین لوازم ضروری زندگی و کمک‌ هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان بخشی از دیگر خدمات این نهاد حمایتی به مددجویان شهرستان مرزی قشم است.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر از توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!