۲۸ هرمزگانی به دلیل مهریه‌های پرداخت نشده در زندان هستند

رییس ستاد دیه هرمزگان خبر داد؛

ارسال شده در ۷ آبان ۱۴۰۱، توسط ایرنا

 رییس ستاد دیه هرمزگان با اشاره به اینکه ۴۵ زندانی جرایم غیرعمد با بدهی ۹۴۵ میلیارد ریال در زندان‌های استان حبس هستند، گفت: با وجود پیگیری‌های قضایی و تلاش‌های انجام شده، از این تعداد ۲۸ نفر به علت مطالبات مهریه در زندان‌ها هستند.

احمد مرادی نژاد افزود: ۱۶ نفر از این زندانیان نیز به دلیل محکومیت مالی و یک زندانی هم به واسطه دیه در زندان است.

وی بیان داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۸۱  نفر از مددجویان جرائم غیرعمد هرمزگان با بدهی بیش از ۷۶۷ میلیارد ریال از زندان های این استان آزاد شدند که این تعداد شامل سه زن و ۷۸ مرد بودند.

رییس ستاد دیه هرمزگان با اشاره به اینکه امسال آمار زندانیان مهریه در زندان‌های هرمزگان افزایش یافته است، اظهار داشت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون تعداد ۴۵ زندانی مرتبط با مطالبات و شکایات مهریه از زندان های استان آزاد شدند.

مرادی نژاد یادآور شد: همچنین در این مدت ۲۳ نفر محکوم مالی، ۹ نفر نفقه و چهار نیز به علت دیه از زندان های هرمزگان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

رییس ستاد دیه هرمزگان اظهار داشت: در سال گذشته نیز به همت خیران و ستاد دیه، ۱۸۵ زندانی جرایم غیرعمد با بدهی افزون بر یکهزار و ۴۱۰ میلیارد ریال در نتیجه پیگیری‌های دستگاه قضایی و تلاش مددکاران و ستاد دیه و تحفیف شاکیان از زندان‌ها و ندامتگاه‌های استان آزاد شدند.

وی یادآور شد: خیران و افراد نیکوکار می‌توانند برای مشارکت در آزادی زندانیان نیازمند، کمک‌های خود را از طریق واریز به شماره حساب ۰۱۰۶۱۱۰۰۳۱۰۰۷ بانک ملی، شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۳۶۷۰۶ بانک ملی، شماره حساب ۱۴۰۰۵۲۳۸۱۴۳ بانک مسکن و شماره کارت ۶۲۸۰۲۳۱۳۴۵۴۸۲۷۴۸ بانک مسکن به نام ستاد دیه هرمزگان و یا با شماره گیری کد دستوری # ۷۷۷۷۰۷۶ *۷۸۰ * اهدا کنند.

جرائم غیرعمد مانند ایراد صدمه بدنی و یا قتل غیرعمد ناشی از تصادفات رانندگی، حوادث کارگاهی، محکومیت‌های مالی نظیر مهریه و نفقه و چک‌های بلامحل غیرکلاهبرداری است.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!