کوکو اسفناج

ارسال شده در ۷ آبان ۱۴۰۱، توسط ایرنا

مواد لازم:

اسفناج: ۳۰۰ گرم

تخم مرغ: ۳ عدد

پیازچه: ۲ عدد

پیاز: ۱ عدد

آرد سفید: ۲ قاشق غذاخوری

زردچوبه: به میزان لازم

فلفل سیاه: به میزان لازم

نمک: به میزان لازم

دستور پخت و طرز تهیه:

ابتدا اسفناج و پیازچه را به خوبی می‌شوییم و خرد می‌کنیم. حالا پیاز را به صورت نگینی خرد می‌کنیم و با مقدار کمی روغن در یک تابه می‌ریزیم و خوب تفت می‌دهیم. پس از اینکه رنگ پیاز تغییر کرد اسفناج و پیازچه را به تابه اضافه می‌کنیم.

مواد داخل تابه را خوب تفت می‌دهیم تا آب اضافی سبزیجات تبخیر شود. بعد از اینکه آب اضافی سبزیجات تبخیر شد، آنها را کنار می‌گذاریم تا سرد شوند. برای تهیه مایه کوکو سبزیجات تفت داده شده را داخل یک کاسه می‌ریزیم.

توجه داشته باشید که سبزیجات باید به دمای محیط برسند تا هنگام اضافه کردن تخم مرغ باعث سفت شدن تخم مرغ نشوند. حالا تخم مرغ‌ها را به صورت جداگانه در یک ظرف دیگر می‌شکنیم و خوب می‌زنیم و به مواد کوکو اضافه می‌کنیم.

در اینجا آرد سفید را کم کم اضافه می‌کنیم و مواد را هم می‌زنیم تا آرد گوله نشود. ادویه‌ها (نمک، فلفل سیاه و زردچوبه) را نیز به مایه کوکو اضافه می‌کنیم. مواد کوکو را خوب مخلوط می‌کنیم تا کاملا یک‌دست و صاف شوند.

تابه‌ای روی حرارت قرار می‌دهیم و مقداری روغن به آن اضافه می‌کنیم. پس از اینکه روغن داغ شد مانند کوکو سبزی مایه کوکو را به صورت کامل داخل تابه می‌ریزیم. مایه کوکو را با قاشق در همه نقاط تابه به صورت یکسان پخش می‌کنیم.

در تابه را می‌گذاریم و حرارت زیر تابه را ملایم می‌کنیم تا قسمت زیرین کوکوی ما سرخ شود. پس از اینکه سمت زیرین کوکوی اسفناج سرخ شد آن را با دقت بر می‌گردانیم و اجازه می‌دهیم سمت دیگرش نیز سرخ شود.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!