هرمزگان طی یک سال گذشته، رتبه چهارم ثبت ولادت کشور را به دست آورد

ارسال شده در ۱۲ شهریور ۱۴۰۱، توسط ایرنا

مدیرکل ثبت احوال هرمزگان با اشاره به اینکه طی یک سال گذشته حدود ۳۱ هزار واقعه ولادت در استان به ثبت رسیده است، گفت: استان هرمزگان به لحاظ ثبت ولادت سهم سه درصدی و به لحاظ رتبه بندی رتبه چهارم، نسبت به کشور را داشته است.

راشد رشیدی افزود: نرخ ثبت ولادت در استان هرمزگان در سال گذشته ۱۷ در هزار بوده است؛ یعنی به ازای هر یکهزار نفر حدود ۱۷ نفر متولد شده اند که نسبت به سال ۱۳۹۹ حدود ۱.۱ دهم درصد کاهش داشته است.

وی بیان داشت: از ۳۱ هزار واقعه ثبت ولادت درهرمزگان، ۵۱ درصد پسر و ۴۹ درصد دختر بوده است و به نسبت جنسیتی به ازای تولد ۱۰۰ نوزاد دختر حدود ۱۰۴ ولادت پسر به ثبت رسیده که این نشان می دهد پسرزایی در سال گذشته در استان بیشتر از دخترزایی بوده است.

مدیرکل ثبت احوال هرمزگان اظهار داشت: سال ۱۴۰۰ در یک ساعت چهار نوزاد، در ۲۴ ساعت ۸۵ نوزاد و در یکماه ۲ هزار و ۵۹۱ نوزاد در استان متولد شده است.

رشیدی ادامه داد: به لحاظ رتبه بندی شهرستان های بندرعباس با ۳۸ درصد، میناب با ۱۶.۶ درصد، قشم با ۹.۳ درصد، بندرلنگه با ۷.۶ درصد و رودان با ۷.۱ درصد و به نسبت سهم جمعیتی جاسک، قشم و میناب بیشترین میزان ولادت ثبت شده در سال گذشته در استان هرمزگان را به خود اختصاص داده اند.

وی گفت: براساس قانون، خانواده‌ها فرصت دارند تا ۱۵ روز بعد از تولد فرزندانشان ولادت آن ها را در ثبت احوال ثبت کنند که سال گذشته ۹۹.۴ درصد ولادت ها در هرمزگان در مهلت قانونی ثبت شده است.

مدیرکل ثبت احوال هرمزگان همچنین به برنامه های هفته دولت این اداره کل اشاره کرد و گفت: هفته دولت برنامه هایی از جمله غبارروبی و عطرافشانی از گلزار شهدا، شرکت در نشست شورای اداری، دیدار با نماینده ولی فقیه درهرمزگان وامام جمعه بندرعباس، دیدار مردمی، ارائه گزارش خدمات ثبت احوال به استانداری، برپایی میز خدمت در نمازجمعه و پاسخ به خواسته های مردمی صورت گرفت.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!