خزعلی: در ایران مردان فداکار برای نجات جان دختری در سیل به آغوش خطر می‌روند

ارسال شده در ۱۵ مرداد ۱۴۰۱، توسط ایرنا

 معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در توصیف عکسی از فداکاری مردم برای نجات دختری در سیل، گفت: ‏اینجا ‎ایران است، همان کشوری که مردان فداکار برای نجات جان دختری اینگونه به آغوش خطر می‌روند.

انسیه خزعلی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: این مردان فداکار دست در دست یکدیگر سد می‌سازند در مقابل طغیان‌های خانمان برانداز.

وی اظهار داشت: چنین ازخودگذشتگی‌های انسجام بخشی در تاریخ مردان و زنان این سرزمین موج می‌زند.

پیرحسین کولیوند رییس جمعیت هلال احمر روز گذشته در گفت و گویی با ایرنا، با بیان اینکه اکنون ۱۸ استان کشور درگیر سیلاب هستند، به مردم توصیه کرد که تا دهم مردادماه از قرار گرفتن در حریم رودخانه‌ها و نقاط کوهستانی خودداری کنند.

استان های سیستان و بلوچستان، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، کرمان، یزد، فارس، بوشهر، سمنان، البرز، قزوین، قم، تهران، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان و شمال خراسان شمالی، هرمزگان و  خوزستان، استان های متأثر از سیلاب هستند و خدمات هلال احمر برای مقابله با سیلاب و کمک به هموطنان بدون وقفه در حال انجام است.

همچنین ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامداد پنجشنبه، در پی باراش شدید در تهران و رانش زمین، سیل در منطقه امامزاده داود (ع) در شمال پایتخت جاری شد و حجم زیادی از گل و لای را در این منطقه و روستاهای اطرف برجای گذاشت.

مرتضی ولی پور معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر نیز در این زمینه اظهار داشت: تعداد جانباختگان سیل امام زاده داود (ع) هشت نفر است و تلاش برای یافتن ۱۹ مفقودی همچنان ادامه دارد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات گفت: ۸ مصدوم به اورژانس تحویل داده شد همچنین در این حادثه هشت نفر جان باختند، یک نفر به صورت سرپایی درمان شد، ۱۹نفر مفقود هستند و ۷۰۰ نفر به محل امن منتقل شدند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!