تهدید زنان سینماگر برای حضور در جلسه معاونت امور زنان/ شکایتی از “آزار جنسی” به دست ما نرسید

خزعلی اعلام کرد:

ارسال شده در ۴ تیر ۱۴۰۱

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، با اشاره به دعوت این معاونت از زنان سینماگر معترض به خشونت علیه زنان گفت: به طور عام از زنان سینماگر معترض به خشونت در این عرصه و به طور خاص از دست اندرکاران این جریان دعوت کردیم تا به نشست معاونت آمده و مسائل خود را مطرح کنند. برخی از زنان سینماگر معترض به خشونت در این عرصه حاضر شدند و برخی دیگر در نشست حاضر نشدند چراکه ظاهرا این افراد را برای حضور در نشست‌ تهدید کرده بودند.

انسیه خزعلی در برنامه‌ای رادیویی با موضوع “مروری بر متن و حاشیه جنبش me too در سینمای ایران”، با اشاره به دعوت معاونت امور زنان و خانواده از زنان سینماگر معترض به خشونت در این عرصه برای حضور در معاونت امور زنان و طرح مسائل خود، اظهار کرد: وظیفه ما بود هر صدایی را که در این زمینه بلند شود پاسخگو باشیم و در برابر نا امنی‌ها از زنان حمایت کنیم. در این راستا اعلام عمومی و خاص کردیم. از کسانی که دست اندرکار این جریان بودند دعوت خاص کردیم تا در جلسه حاضر شوند و صحبت‌های آنها را بشنویم.

وی با بیان اینکه تعدادی از زنان سینماگر معترض به خشونت در این عرصه در جلسه معاونت امور زنان و خانواده حاضر شدند و برخی دیگر نیز حاضر نشدند، ادامه داد: ظاهرا برخی، تعدادی از این زنان سینماگر را برای حضور در آن جلسه تهدید کرده بودند و آنها نیز در جلسه حاضر نشدند. شاید آنها که این زنان را تهدید کرده بودند اهداف دیگری به غیر از امنیت مد نظر داشتند. کسانی که اهداف سیاسی دنبال می‌کنند برخی از این زنان سینماگر را تهدید کرده بودند، شاید نمی‌خواستند مشکل حل شود بلکه می‌خواستند به اهداف دیگری منجر شود. کسانی از این مساله و آب گل‌ آلود، ماهی می‌گیرند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری همچنین درباره مطالبات زنان سینماگر حاضر در جلسه این معاونت، توضیح داد: تعدادی از زنان حاضر در جلسه مطرح کردند که بعضا ورودی سینما صحیح نیست و افراد با روابط ناسالم و رانت و بدون شایستگی لازم وارد این حیطه می‌شوند. گله‌هایی از این قبیل شد. البته شکایتی از آزار جنسی به دست ما نرسید و ما خواستیم اگر شکایتی هست به طور مصداقی به ما برسانند تا به طور قانونی آن را پیگیری کنیم.

خزعلی در بخش دیگر سخنان خود، امنیت زنان در محیط‌های مختلف اعم از محیط خانوادگی، اجتماعی، تحصیلی و شغلی را از جمله موارد حائز اهمیت برای معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری عنوان کرد و با بیان اینکه باید امنیت زنان از جوانب مختلف در محیط های گوناگون تامین شود، افزود: ما یک گروه مبارزه با فساد داریم که در داخل کشور و نیز در سطح بین الملل با کشورهای مختلف در حال فعالیت و رایزنی است تا در راستای امینت زنان و مبارزه با فساد به معنای عام اخلاقی و مالی و..‌. و نیز فسادهای متوجه زنان یعنی فساد اخلاقی و از نوع آزار جنسی است فعالیت کنیم. حتی یک مورد از این آزارها قابل تحمل نیست و حتما باید اینها را در قوانین و آیین نامه‌ها و عملکردها ریشه یابی و پیگیری کرد تا از بین برود.

به گفته وی، فراهم کردن زمینه فعالیت امن و در کمال آرامش و به دور از خطر برای زنان از جمله برنامه‌های مهم معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری در پایان سخنان خود با بیان اینکه شاید کشور ما یکی از امن ترین مکان‌ها برای زنان است، تاکید کرد: امیدوارم با همکاری خانم‌ها، محیط بهتر از قبل شود و بتوانیم شاهد امنیت کامل خانم‌ها باشیم.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!