یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی هرمزگان با تجلیل از برگزیدگان جشنواره به ایستگاه پایانی رسید

ارسال شده در ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مسئولان استانی در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان برگزار شد.

آیین اختتامیه یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور امینه دریانورد، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان؛ احسان کامرانی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان؛ فرزاد ابراهیمی، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری بندرعباس؛ سعید عبدلی زاده، رئیس حوزه هنری استان؛ اسماعیل جهانگیری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ ایرج انصاری فرد؛ عبدالحمید انصاری نسب به عنوان شاعران مطرح استانی و جمعی از مسئولین و کتابدوستان در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی هرمزگان در آیین تجلیل از برگزیدگان یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی هرمزگان اظهارداشت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از شاخص ترین فعالیت های ترویجی نهاد کتابخانه های عمومی است که امسال یازدهمین دوره آن در استان هرمزگان با ۳۹۳  برگزیده پایان یافت.

دریانورد ضمن قدردانی از مشارکت ادارات و ارگان های مختلف در برگزاری این جشنواره و تریج فرهنگ کتابخوانی افزود: برگزاری این دوره از جشنواره  از  ۲۲ خرداد ماه ۱۴۰۰ تا پایان آذر ماه با شش منبع در سه رده کودک و خردسال، نوجوان و جوان، و در بخش جوان و بزرگسال به شیوه مجازی به صورت فردی و خانوادگی آغاز شد.

وی، میزان مشارکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان هرمزگان را بیش از ۲۲ هزار نفر اعلام کرد که از این تعداد ۷۵۰ مشارکت کننده متعلق به مددجویان زندان های سطح استان بوده است.

به گفته مدیرکل کتابخانه های عمومی هرمزگان، این جشنواره در بخش های پویش کتاب خوان، نقاشی، چهارگزینه ای، آثار هنری، داستانک نویسی، قصه گویی و شعر سرایی برگزار شد.

دریانورد با اشاره به برگزیده شدن ۳۹۳ شرکت کننده هرمزگانی در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، یادآور شد: در این دوره ۳۸۰ برگزیده فردی؛ ۱۳ خانواده در سطح استانی و ۶ برگزیده در سطح ملی شناسایی و معرفی شدند.

کتاب بهترین منبع برای افزایش آگاهی جوانان است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان نیز کتاب و مطالعه را بهترین سرگرمی برای افراد به ویژه جوانان دانست که در دین اسلام نیز قلم، نگارش، پژوهش، تحقیق و مطالعه تاکیدهای فراوانی شده است.

کامرانی با بیان اینکه کتاب بهترین منبع برای افزایش آگاهی و اندیشه ورزی جوانان است، گفت: برگزاری یازدهمین دوره جشنواره رضوی از سوی اداره کل کتابخانه ها  نشان از استقبال، قوت و بزرگی این جشنواره است و انشاا… این جشنواره به عنوان یک اتفاق فرهنگی در سال های آینده پررنگ تر ادامه یابد.

وی کاهش میزان مطالعه در کشور را یک ضعف فرهنگی دانست و بیان کرد:  درحالی که یکی از شاخصه های فرهنگی و توسعه یافتگی هر کشوری کتابخوانی است ولی متأسفانه مردم به علتهای مختلف از کتاب و کتابخوانی فاصله گرفته‌اند.

کودکان خود را به خواندن کتاب عادت دهید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز با اشاره به عظمت جایگاه امام رضا(ع) بیان داشت: از اینکه در کشوری زندگی می‌کنیم که متبرک به نام امام رضا(ع) است باید خدا را شاکر باشیم و این نعمت و توفیق را منتی از سوی خدا برای خود بدانیم.

اسمعیل جهانگیری همچنین به کودکان توصیه کرد:  برای شناخت جایگاه امام رضا(ع) از کتابهای «کلر ژوبرت» به ویژه کتاب «مسافران شب برفی» نویسنده فرانسوی الاصل بهره بگیرند.

گفتنی است طی این برنامه انصاری و انصاری نسب از شعرای خوش نام و برگزیده یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به شعرخوانی پرداختند.

newsletter

عضویت در خبرنامه

زمانی که شماره جدید منتشر شد، ما شما را با خبر میکنیم!